Perşembe, Ocak 21, 2021

Popüler Analist Tom Lee Bitcoin Fiyatı Yüzde 100 Değer Kazanacak!

Tom Lee Bitcoin

Fundstrat’ın analisti Tom Lee Bitcoin (BTC) fiyatı bu yıl 2019’un en yüksek seviyesini geri kazanacağını söyledi. Tom Lee Bitcoin (BTC) fiyatının 2020’de yüzde 100’den fazla kazanabileceğine inanıyor.

Yeni yarılanma döngüsünün başlangıcına beş aydan az bir süre kaldı. Herkes bu anı ve bunun fiyatlara etki edip etmeyeceğini bekliyor. Ayılar, Bitcoin’in temel kodunda yazılan öngörülebilir bir olayın göz ardı edilmesinin zor olduğundan emin olsa da, boğalar perakende ve kurumsal yatırımcıların henüz FOMO’ya girmediğine inanıyorlar. Fundstrat, “2020 Crypto Outlook” raporunda, önümüzdeki yarılamanın fiyatlandırılma olasılığının yüksek olduğuna dikkat çekiyor. Bitcoin’in önceki yarılanma dönemlerinde geri dönüşleri göz önüne alındığında, yüzde 100 hedefi doğru olabilir.

Tom Lee Bitcoin Konusunda Geçen Sene Yanılmıştı!

Ağustos 2019’da Tom Lee Bitcoin’in yıl sonuna kadar 20 bin dolara yükselebileceğini tahmin etti, ancak tahmini büyük ölçüde yanlış çıktı. Ayrıca BTC fiyatının ABD hisse senetlerinden sonra yeni bir zirveye ulaşacağını iddia etti. Bununla birlikte, en iyi kripto para şu ana kadar benzer bir başarı elde edemedi.

Fundstrat, 2020’de yarılanma, jeopolitik konular ve 2020 seçimleri üçlüsü nedeniyle pazarın yeni zirvelere yükselebileceğine inanıyor. BTC, İran krizinin alevlenmesi sırasında altın ve petrol gibi büyük makro varlıklarla birlikte fiyat artışı ile ilk büyük testini güvenli bir sığınak olarak sürdürmeyi başardı.

Uyuyan Bitcoin Sayısı 10 Milyon !

Digital Assets Data tarafından yapılan açıkmaay göre; 12 aylık süre içerisinde hiçbir şekilde yer değiştirmeyen (Uyuyan Bitcoin) BTC miktarı tamı tamına 10 milyon seviyesini aştı. 12 aydan daha uzun süredir yer değiştirmeyen BTC sayısı 10,7 milyona ulaştı.

Sirkülasyondaki toplam BTC miktarının bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 18,14 milyon olduğunu göz önünde bulundurursak; bu da %60 gibi inanılmaz bir oran karşımıza çıkartıyor. 2019 yılındaki fiyat hareketine sadece sirkülasyondaki BTC’lerin %40’ının katılması; ilerleyen günlerdeki olası bir boğa piyasasında yükselişin çok daha şiddetli olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin’in geçtiğimiz yıl; 3.300 dolar seviyesinden 13.900 dolara kadar çıkmasına rağmen insanların BTC’lerini satmaması, hem iyi hem de kötü yönlere sahip gibi duruyor. İlk olarak bu kadar BTC’nin ilerleyen yıllarda bir anda satılması, ciddi bir fiyat baskısı oluşturup olası bir yeni boğa sezonunu baskılayabilir. Bu tablodan çıkartılabilecek ikinci anlam ise, BTC yatırımcılarının uzun vadeli hedeflere sahip olduğu. Bu da yakında yaşanacak olan blok ödülü yarılanması ile beraber arzı daha da düşürüp, BTC fiyatını ciddi seviyelere kadar çıkartabilir.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19