80 Milyar Dolarlık Sermayesiyle Tiger Global Kripto Para Sektörüne İlk Adımını Attı!

tigerglobal-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Tiger Global bugün 80 Milyar Dolarlık sermayeye sahip bir şirket, bu şirket geçtiğimiz günlerde Kripto paraya yatırım yaptı. Aslında tam olarak kripto para denilemese de, dolaylı yoldan kripto para piyasasına girdi diyebiliriz. Daha önceki haberlerimizin birinde yine aynı şekilde dünya devi INTEL’in kripto para piyasasına yöneldiği ve yatırım yaptığının haberini sizlere sunmuştuk. Şimdi ise Tiger Global’in detayları sizlerle.

Tiger Global Kripto Para Sektörüne İlk Adımını 665 Milyon Dolarla Attı!

coinbase1

U.Today haberine göre TigerGlobal yaklaşık olarak 2.6 Milyon adet Coinbase hissesi satın aldı. Bu da $665 Milyon Dolar‘a tekabül etmekte! Ve bu satın alımı, resmi olarak duyurmalarına rağmen Bitcoin üzerinde pek bir etki yaratmadı.

Bitcoin şuan anlık olarak 47.588$ değerinden işlem görüyor. 2021 Yılı 2.yarısında İntel ve TigerGlobal’den gelen kripto piyasası hamleleri arka arkaya geldi.

Dolaylı yoldan kripto para sektörüne girmiş olan bu iki dev firmanın amacı; direk kripto paraları yerine daha güvenli olan Coinbase hisseleri gibi hisseler satın alarak dolaylı yoldan kripto piyasasına giriyorlar, ve böylelikle amaçladıkları şey doğrudan kriptoya maruz kalmamaları oluyor.

Örnek verecek olursak; GBTC Hisselerinin bu kadar çok ilgi görmesinin sebebi net olarak budur. Ayrıca şuan resmiyet kazanmamış doğrudan açıklama yapılmamış bir çok büyük firmanın Blockchain alanında geliştirme çalışmaları yürüttüğünü ve kripto para borsalarına yönelik çalışmaları yaptığını biliyoruz.

Ekstra olarak Uzun vadede Kripto para sektörü firmalara oldukça faydalı oluyor diyebiliriz.

Coinbase Borsası!

TigerGlobal hakkında ise; Yaklaşık 20 yıllık geçmişi olan bu dev firmanın altında yaklaşık olarak 80 milyar $ bir kasası olduğu biliniyor.

ABD, Çin ve Hindistan merkezli büyüme odaklı şirketlere yatırım yapan TigerGlobal Ağırlıklı olarak yatırım turlarına katılıyor. Yani Potansiyeli yüksek şirketlere erken yatırım yapma tarzında stratejileri bulunmakta. New York merkezli bu şirketin dünya çapında bir çok ofisi bulunmakta.

Büyüme potansiyeli yüksek şirketlerin hisselerine yatırım yapan TigerGlobal, Kripto para piyasasının yükselen yıldızı CoinBase’de bu yıldızı görmüş olacak ki; CoinBase hisselerine yatırım yapmış.

Sizce bu gelişme Kripto sektörünü nasıl etkiler? Aşağıda yorumlar kısmında bizimle bu konuyu tartışabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster