THORChain (RUNE) Düşmeye Devam Edecek mi?

Dirençten ret yedikten sonra düşüş yaşayan RUNE için destek ve direnç seviyelerini inceleyelim.
analiz-15

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

RUNE Haftalık Grafik Yorumu

RUNE-04.23-1

Geçen ay beklenmedik şekilde büyük performans gösteren RUNE, son haftalarda düşüş yaşamaya devam ediyor.

Mor alan ile gösterilen bölgede büyük bir alım baskısı oluştuğu için 3 dolar ile 3,4 dolar arası talep bölgesi olarak kabul edilebilir. Olası düşüş senaryosunda bu seviyenin altına düşmesi çok muhtemel görünmüyor.

Ayrıca Parabolik SAR adı ver verilen gösterge, yükseliş trendinin devam edeceğini gösteriyor. Bu kesin bir ifade değildir. Genel olarak bu göstergenin noktaları mumların altında olduğunda yükseliş, tam tersi durumda ise düşüş gözlemlenir.

RSI haftalık grafikte yaklaşık 52 seviyesinde bulunuyor. Bu da hem düşüş hem de yükseliş senaryosunu destekleyebileceği anlamına geliyor.

MACD göstergesinde yaşanan kesişim sonucunda yükselişin gerçekleştiği görülüyor. Şu anda negatif bölgeden pozitif bölgeye ulaştığı için yükseliş trendi gözlemlenebilir. Olası tekrar kesişim durumunda ise negatif bölgede gerçekleşeceğinden dolayı uzun süreli bir düşüş yaşanabilir.

Yeşil alan ile gösterilen direnç seviyesinden ret yediği için de düşüş yaşanması olası görünüyor.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

RUNE-04.23-2

Büyük alım baskısının oluştuğu 3 dolar seviyesinden tepki alarak 13 dolar seviyelerine çıkan RUNE, şu anda 7,2 dolarda bulunan önemli desteğine doğru ilerliyor.

Bu seviyede tutunamazsa 5,8 dolardaki destek seviyesine kadar gerileyebilir. Ayılar baskısını artırırsa bu seviyede de tutunamayıp 4,3 dolar seviyelerine kadar geri çekilme kaydetmesi mümkün görünüyor.

Ayrıca 3 dolara kadar geriledikten sonra boğalar gücünü kaybederse büyük bir düşüş yaşanabilir.

Olası yükseliş senaryosunda ise ilk olarak 8,8 dolardaki direncini test etmek isteyecektir. Bu seviyeyi kırdıktan sonra destek olarak doğrulayabilirse 11,4 dolar seviyesini kırabilir.

Ardından 17,2 dolardaki direncine kadar rahatlıkla kazanç kaydedebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster