Helium (HNT) Düşen Trendde İşlem Görüyor!

Düşen trendde işlem gören HNT için önemli destek ve direnç seviyelerini inceleyelim.
kripto-para

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

HNT Düşmeye Devam Edebilir mi?

HNT-04.23-1

Düşen bir trendde işlem görürken aşağı yönlü hareketi ivmelenen HNT, düşmeye devam edebilir. Destekte tutunabilseydi yükseliş trendine uygun hareket eden bir grafik oluşturabilirdi ancak bunu gerçekleştiremediği için düşüş trendinde işlem görmeye devam etmesi muhtemel görünüyor.

Günlük grafikte MA200’ün de altında işlem görmesi, düşüş trendini kuvvetlendiren bir durumdur. Düşüş trendini tersine çevirebilmesi için 29 dolardaki bu direnci aşması gerekiyor.

Bahsedilen bu direnci aştıktan sonra 32 dolardaki direncini kırması gerekiyor. Bu durum gerçekleşirse ralli yapmak isteyebilir.

Ayrıca RSI yaklaşık 33 seviyesinde bulunuyor. Bu da aşırı satım bölgesinde olduğu ve yukarı yönlü tepki alması gerektiği anlamına geliyor. Aşırı satım bölgesine veya aşırı alım bölgesine ulaşıldığında genelde coinlerde sert hareketler görülür.

MACD kesişimi gerçekleştikten sonra aşağı yönlü hareket etmesine rağmen tekrardan bir kesişim yaşanma ihtimali bulunuyor. Bu senaryo gerçekleşirse yukarı yönlü hareket kaydedilebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

HNT-04.23-2

Şu anda 21,4 dolardaki desteğinde tutunamadığı ve 16,2 dolarda bulunan desteğine doğru ilerlediği görülüyor.

Bu seviyenin altına düşmesi durumunda 9,5 dolar ile 7,2 dolar seviyelerinde de desteği bulunuyor.

Olası yükseliş senaryosunda ise ilk olarak 21,4 doları aşması gerekiyor. Ardından 26,6 dolardaki direncini test etmek isteyecektir.

Kırılımın gerçekleşmesi sonrasında destek olarak doğrulanırsa rahatlıkla 31 dolara kadar yükselebilir. Boğalar güç kazanırsa 36,1 doları test etmesi olası görünüyor.

Ardından sırasıyla 43,6 dolar ve 59,3 dolar seviyelerindeki dirençleri kırabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster