THETA İçin Önemli Seviyeler Nereler?

THETA önemli destek seviyesine yakın işlem görürken hedef seviyelerin nereler olduğunu inceleyelim.
analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

THETA Trend Desteğini Kıracak mı?

THETA -02.24-1

Geçtiğimiz senenin nisan ayından beri düşüş trendinde işlem gören THETA, bu trendin alt çizgisine kadar gerilemiş durumda bulunuyor. Her ne kadar rağbet görse de, piyasadaki olumsuz gelişmeler ve Rusya ile Ukrayna arasındaki artan gerilimden kaynaklı olarak son 24 saatte yüzde 21 düşüş yaşadı. Son 1 haftada ise yüzde 42 gerileme kaydetti. Buna rağmen trendinin alt çizgisine hala temas etmedi. Güçlü durması, olası piyasa yükselişinde THETA fiyatının fark yaratacak yükselişler kaydetmesi konusunda bir katalizör olabilir.

Bollinger bandına baktığımızda, alt bandı kırdığını görüyoruz. Bu alt bant kırılımında genellikte büyük bir tepki alınır. Şu anda olası savaş durumundan kaynaklı olarak tepki alması zor görünüyor. Tepki alması durumunda tekrardan Bollinger bantlarının olduğu alana girmesi gerekiyor. Ayrıca ilk hedefi, piyasaya bağlı olarak, orta bandın bulunduğu 3,38 dolar olarak görünüyor. Beyaz çizgi ile çizilmiş bölge ise destek olarak görev aldığı için, bu bölgenin de kırılmaması gerekiyor.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

THETA -02.24-2

Olası düşüş senaryosunda destek alabileceği önemli seviyeler arasında ilk sırada 2,27 dolardaki destek bulunuyor. Yukarıda söylediğimiz gibi bu seviyeden destek alması muhtemel görünüyor. Ancak alamadığı durumda, daha fazla düşüş yaşayarak 1,6 dolara kadar gerileyebilir. En kötü senaryoda, ayı piyasasına girersek, 0,55 dolardaki desteğe kadar da düşmesi mümkün olabilir. Bu da şu anki fiyatından yüzde 76’lık bir düşüşe tekabül ediyor.

Dirençleri ele aldığımızda, şu anki desteğinden tepki alarak 3,97 dolardaki seviyeye ulaşabilir. Onun ardından 5,95 dolardaki direncine ulaşması için ilk direncini destek olarak doğrulaması gerekiyor. Eğer ki boğa piyasasına girersek, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması için yüzde 572 yükselmesi gerekiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster