The Sandbox (SAND) Düşüşü Derinleşebilir mi?

analiz-11

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Sandbox, lider kripto para birimi Bitcoin’in düşmesinden nasibini aldı. Günlük kapanışını desteğin altında gerçekleştiren SAND, önemli bir satış baskısı ile karşılaştığı için yön bir süredir aşağı olarak seyrediyor. Boğalar ipleri ele alıp fiyatlanmayı desteklemediği sürece Sandbox’ın 3 dolar seviyesine geri dönüşü oldukça olası gözüküyor.

The Sandbox Kritik Seviyelerde İşlem Görüyor!

SAND -20.02

Sandbox, özellikle geçtiğimiz günlerde yaşanan tüm küresel piyasalardaki olumsuz atmosferden sonra belirgin şekilde düşüş eğilimi gösteriyor. Bazı önemli destek seviyeleri olan 3,70 ve 4,15 seviyelerinin kırılması bulunduğumuz piyasada boğalara karşı bir nevi gözdağı vererek piyasada ayıların da sözünün geçtiğini hatırlattı.

SAND fiyat hareketi, geçtiğimiz hafta oldukça güzel bir yükseliş eğimi göstererek 4,42 dolar seviyesini görmüştü. Boğalar, doğrusal regresyon kanalının orta çizgisinin çarşamba günü test edildiği ve destek olarak tutulduğu için yükselişin devam edeceğini ve 4 saatlik mum kapanışından grafikte belirtilen 4,75 direnç noktasını deneyeceğini düşündü fakat bu gerçekleşemedi. Sandbox, %38.2 Fibonacci geri çekilmesinin ardından SAND fiyatı, %12 düşürerek 3.83 doların altına düştü ve düşüş trendini daha da derinleştirdi.

Analize başladığımız sırada 3,30 dolardan işlem gören SAND’ın tekrar yükseliş görebilmesi için 4 saatlik mum kapanışının 3,70 dolar üzerinde olması gerekmekte. Bu seviyelerde gelecek bir günlük kapanış ise fiyatı 4 dolar bandına itecektir. Boğalar daha fazla satış baskısını engellemek istiyorlarsa, en azından boğa bayrağının orta çizgisinde bulunan 4.15 dolar direnç seviyesine veya üzerinde bir seviyeye çıkarmaları gerekir. Bu senaryo ile SAND’in tekrar yükselişe geçtiğine şahit olabiliriz.

SAND İçin Aşağı Yönlü Hedef Seviyeler Nereler?

SAND -20.02

Öte yandan, yazının yazıldığı sırada bulunan seviyelerde günlük bir kapanış aşağı yönlü bir trend oluşturmaya katkı sağlayacaktır. 3,60 dolar desteğinin üzerinde bir kapanış yapılmaması halinde, yükseliş tezlerini geçersiz kılacak ve daha düşük seviyelere açılan kapıları açacaktır. Yatırımcıları, 3,6 seviyesinin altında kapanış gelmesi halinde ilk destek noktamız olan 3,20 seviyesinde bulunan destek seviyesini test etmesini bekleyebilir. Buranın da kırılması halinde önce psikolojik fiyat olan 3 dolar daha sonra da 2,85 günlük talep bölgesini test etmesini bekleyebilirler.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster