Solana (SOL) Alıcı Bölgesine Düşüyor! Tepki Alabilecek mi?

Solana-Teknik-Analiz

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Solana, 7 Şubat’ta önemli bir direnç hattı olan 110 dolar bandını delip geçerek kısa süreli bir yükseliş yapmıştı. Burada karşılaşılan büyük düzeltme, net bir reddedilme göstererek düşüş trendini oldukça etkiledi. Ortaya çıkan hareket birden fazla destek seviyesini kırdı ve şu anda istikrarlı bir talep bölgesine yaklaşıyor ve bu da SOL tarafında işlerin şuan ki durumdan tersine (yükselişe) dönme potansiyeli olduğuna işaret ediyor.

Solana Kritik Seviyelere Düştü!

Solana -20.02-1

Solana, 7 Şubat’taki daily breaker’da (satıcıların yoğun olduğu bölgeden) reddedildikten sonra şu anda 66 dolar ile 82 dolar arasında bulunan büyük talep bölgesine yaklaşıyor. SOL için 115.5 dolardan 145 dolara uzanan yoğun satıcılı bölgenin geçilememesi, %27’lik bir düzeltmeye yol açan önemli bir noktaydı. Bu noktanın geçilememesi Bitcoin’in de düşüşüyle daha derin bir salınım gerçekleştirdi.

Öte yandan yatırımcılar, söz konusu talep bölgesini test etmek için Solana fiyatının %7 daha düşmesini bekleyebilirler. Bunu yapmak, SOL’u yükseliş trendine iten bir sıçramayı tetiklemenin anahtarı olacaktır. Bu yükseliş hareketi (eğer başarılı olursa) 93.29, 102 ve 110.02 direnç engellerini aşarak 7 şubatta aşılamayan yoğun satıcılı bölgeyi geçmeye çalışacaktır. Solana’nın 82 dolardan 115.51 dolara kadar yükselişi, %41’lik bir kâr anlamına gelecektir.

SOL İçin Düşüşlerde Takip Edilmesi Gereken Seviyeler!

Solana -20.022

Yukarıda belirtilen senaryo her ne kadar olumlu olsa da olumsuz senaryoyu da göz önünde bulundurmak gerekir. SOL’u zorlayan satış baskısındaki artış, günlükte 65.90 doların altına yakın bir mum üretirse daha derin bir düşüş yaratacak ve yükseliş tezini geçersiz kılarak ayılar lehine oranları yükseltecek. Ayıların galip geldiği bir ortamda, derin bir alçalış hareketi SOL’un %22’lik bir çöküş anlamına gelen 52 dolar destek seviyesini tekrar gözden geçirmesine yol açabilir. Yazıyı kaleme aldığımız sırada Solana 86.51 dolar seviyesinde işlem görüyor. Yönün hangi taraf olacağını bu seviyelerdeki gidişat belirleyecek. Yatırımcıların her iki senaryoyu da göz önünde bulundurarak hareket etmesi gerekmekte.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster