Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriSolana (SOL) Alıcı Bölgesine Düşüyor! Tepki Alabilecek mi?

  Solana (SOL) Alıcı Bölgesine Düşüyor! Tepki Alabilecek mi?

  -

  Solana, 7 Şubat’ta önemli bir direnç hattı olan 110 dolar bandını delip geçerek kısa süreli bir yükseliş yapmıştı. Burada karşılaşılan büyük düzeltme, net bir reddedilme göstererek düşüş trendini oldukça etkiledi. Ortaya çıkan hareket birden fazla destek seviyesini kırdı ve şu anda istikrarlı bir talep bölgesine yaklaşıyor ve bu da SOL tarafında işlerin şuan ki durumdan tersine (yükselişe) dönme potansiyeli olduğuna işaret ediyor.

  Solana Kritik Seviyelere Düştü!

  Solana -20.02-1

  Solana, 7 Şubat’taki daily breaker’da (satıcıların yoğun olduğu bölgeden) reddedildikten sonra şu anda 66 dolar ile 82 dolar arasında bulunan büyük talep bölgesine yaklaşıyor. SOL için 115.5 dolardan 145 dolara uzanan yoğun satıcılı bölgenin geçilememesi, %27’lik bir düzeltmeye yol açan önemli bir noktaydı. Bu noktanın geçilememesi Bitcoin’in de düşüşüyle daha derin bir salınım gerçekleştirdi.

  Öte yandan yatırımcılar, söz konusu talep bölgesini test etmek için Solana fiyatının %7 daha düşmesini bekleyebilirler. Bunu yapmak, SOL’u yükseliş trendine iten bir sıçramayı tetiklemenin anahtarı olacaktır. Bu yükseliş hareketi (eğer başarılı olursa) 93.29, 102 ve 110.02 direnç engellerini aşarak 7 şubatta aşılamayan yoğun satıcılı bölgeyi geçmeye çalışacaktır. Solana’nın 82 dolardan 115.51 dolara kadar yükselişi, %41’lik bir kâr anlamına gelecektir.

  SOL İçin Düşüşlerde Takip Edilmesi Gereken Seviyeler!

  Solana -20.022

  Yukarıda belirtilen senaryo her ne kadar olumlu olsa da olumsuz senaryoyu da göz önünde bulundurmak gerekir. SOL’u zorlayan satış baskısındaki artış, günlükte 65.90 doların altına yakın bir mum üretirse daha derin bir düşüş yaratacak ve yükseliş tezini geçersiz kılarak ayılar lehine oranları yükseltecek. Ayıların galip geldiği bir ortamda, derin bir alçalış hareketi SOL’un %22’lik bir çöküş anlamına gelen 52 dolar destek seviyesini tekrar gözden geçirmesine yol açabilir. Yazıyı kaleme aldığımız sırada Solana 86.51 dolar seviyesinde işlem görüyor. Yönün hangi taraf olacağını bu seviyelerdeki gidişat belirleyecek. Yatırımcıların her iki senaryoyu da göz önünde bulundurarak hareket etmesi gerekmekte.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  K. Batuhan HAMALİ
  K. Batuhan HAMALİ
  Kadir Batuhan Hamali, 26 yaşında. İstanbul'da lise öğrenimini dil alanında tamamlamasının ardından Ege Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Kurumsal iş tecrübelerinin yanı sıra üç yılı aşkın süredir özellikle kripto paralar öte yandan hisse senetleri ve bir çok yatırım varlığıyla ilgilenen Hamali, şimdilerde Coin Otağ bünyesinde yazılarını paylaşmakta.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler