Tanzanya Blockchain Danışma Ekibi Kuruyor

Tanzanya Devlet Başkanı Samia Suluhu Hassan

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Tanzanya Cumhurbaşkanı Samia Suluhu Hassan’ın kripto para birimi eylemi çağrısının ardından, bir hükümet bakanı şimdi bir kripto danışma ekibi kurma planlarını açıkladı. Bilgi ve İletişim Teknolojisi Bakanı Faustine Ndugulile’e göre bu ekip 10’dan fazla uzmandan oluşmayacak.

Danışma Ekibi 14 Günde Kurulacak

Buna ek olarak, bir medya kuruluşunun 9 Temmuz’da bildirdiği üzere, Tanzanya Bilgi ve İletişim Teknolojisi Bakanlığı Komisyonu’na bu ekibi kurması için 14 gün süre verildi. Bu ekibin “teknolojinin etkin bir şekilde kullanılabilmesi için hükümete politika, mevzuat ve yönergeler konusunda tavsiyede bulunmaları” bekleniyor. Bakanın bu duyurusu, Tanzanyalı yetkililerin Cumhurbaşkanı Hassan’ın kripto para konusunda ileri görüşlü adımlar atılması çağrısına verdiği son yanıt.

Geride kalan günlerde bazı haber kuruluşları, Hassan ülkenin merkez bankalarından kripto para birimlerine hazırlanmalarını istedi. Ülkenin merkez bankası şimdiden “verilen talimat üzerinde çalıştığını” doğruladı.

Ancak teknolojinin faydalarının farkında olduğunu söyleyen Ndugulile, bunun benimsenmeden önce iyi anlaşılması gerektiğini savunuyor. Bu nedenle, görev gücü danışmanlık rolünün yanı sıra , “sistemde yer alacak devlet kurumlarına, bakanlara ve daimi sekreterlere farkındalık sağlamaktan” sorumlu olacak. Ndugulile, “Kigamboni’yi teknolojinin kullanımını test etmek için akıllı bir şehir yapma” fikrine katılmakla birlikte, halkın farkındalığına öncelik verilmesinden yana olduğunu da sözlerine ekledi.

blockchain

Tanzanya’nın Pivot’una Blockchain ve Kripto Desteği

Bu arada, aynı medya raporunda ticaret ve blockchain uzmanı Sandra Chogo’nun kolejdeki gençler arasında bu teknoloji hakkında farkındalık yaratmanın önemini açıkladığı da aktarılıyor. Dördüncü sanayi devrimi hız kazanıyor ve her geçen gün yeni teknolojiler ortaya çıkıyor ifadelerinede yer verdiği aktarılıyor.

Bir diğer uzman Joseph Matiko da ” hükümetin örnek projelere kaynak ayırmasının pozitif bir gelişme olduğunu” öne sürdü. Matiko ayrıca blockchain teknolojisinin bir başka önemli kullanım durumuna, belgelerin depolanması örneğine yer verirken şu ifadelere de yer verdi:”Blockchain, devlet bilgilerini depolamak ve hatta vatandaşlık bilgileri, doğum belgeleri, pasaportlar ve hatta vergi mükelleflerinin kimlik numaraları gibi önemli belgelerin hazırlanması için harika bir araç olabilir.”

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook