SushiSwap (SUSHI) Fiyat Tahmini: Düşüş Devam Edecek mi?

analiz-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz sene oldukça popüler projeler arasında yer alan SushiSwap (SUSHI), uzun vadede düşüş trendinde devam ediyor. Ekip içerisindeki anlaşmazlıklar bu düşüşün ana kaynağından birisi olabilir. Ancak, hem DeFi hem NFT hem de metaverse kategorisinde olmasından kaynaklı olarak tekrardan aynı popülerliğini kazanabilir. Bugün sizler için SUSHI analizi yaptık. Destek ve direnç noktalarını belirledik. İnceleyelim.

SUSHI Düşmeye Devam Edecek mi?

SUSHI-02.16-1

Geçen sene tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettikten sonra sürekli düşüş trendinde işlem gören SUSHI, bu trendin alt bölgesinden tepki almış gibi görünüyor. Geçen ay piyasadaki büyük düşüşten sonra trendin alt bölgesinden her ne kadar tepki alsa da bu büyük artışlara neden olmadı. Tahminlerden yola çıkarak, trenddeki desteğinden aşağı sarkmadan yavaş da olsa yukarı yönlü harekete devam edebilir. Tahminen gerçekleştirme potansiyeli olan hareketi noktalı yeşil ok ile gösterdik.

Son destek bölgesi olan 3,8 dolardaki alanın altına düşmesi çok olası görünmüyor. Yine de bu alanı test etmeyeceği anlamına gelmediği için şu andaki senaryoda o bölgeye temas edebilir. Artından tepki alarak birkaç gün önceki direnç bölgesini test ederek alanın daralmasından kaynaklı olarak tekrardan 7,5 dolar seviyelerine çıkabilir. Ayıların hakimiyet kurması nedeniyle kısa vadede büyük bir kırılım öngörülmüyor.

SushiSwap Destek ve Direnç Seviyeleri

SUSHI-02.16-2

Şu anda destek seviyesinin yakınlarında işlem görmesi yatırımcıları korkutuyor. Bu 3,8 dolardaki desteği kırdıktan sonra neredeyse yüzde 45 aşağıda bulunan 2,3 dolar seviyesine kadar düşüş kaydedebilir. Ancak bahsettiğimiz gibi NFT, metaverse ve DeFi alanında hakim bir proje olduğu için bu desteği kırmama ihtimali yüksektir.

Önündeki ilk direnç seviyesi 5 dolar civarında bulunuyor. Bu direnci kırması demek neredeyse yüzde 50’lik bir yükseliş gerçekleştirerek 7,5 dolar civarlarına ulaşması için fırsatı var demektir. İşin kötü yanı ise 5 dolar ile 7,5 dolar arasında konsolide olması, yatırımcıları çok fazla sıkabilir. Olası bir boğa sezonunda 14 dolar seviyelerine ulaşması çok kolay olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster