Illuvium (ILV) Tekrardan Düşen Trend Altında İşlem Görüyor!

analiz-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Metaverse kategorisinde hayata geçirilmiş bir proje olan Illuvium (ILV), tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse yüzde 65’lik bir düşüş yaşadı. Çok fazla popüler olmamasına rağmen ön sıralarda yer alıyor. Bugün sizler için ILV analizi yaptık. Destek ve direnç seviyelerini belirledik. İnceleyelim.

ILV Düşen Trendde İşlem Görüyor!

ILV -02.16-1

Genel olarak düşüş trendinde hareket etmesine rağmen, geçtiğimiz ay 493 dolar seviyesine tasfiye iğnesi bırakan ILV, o bölgeden yükselişe geçti. Kısa vadede kısmi olarak da yükselen trendde işlem gördüğünü söyleyebiliriz. Bu trendde devam ederken, önceki düşen trendin üst çizgisinden yukarı doğru bir kırılım gerçekleştirmeye çalıştı. Ancak tekrardan işlem gördüğü alana geri döndü. Bu altcoinin güçlü göründüğü anlamına gelebilir. Buna rağmen, dün metaverse kategorisindeki altcoinlere güçlü alımlar geldi ama ILV için aynı şeyi söylememiz çok mümkün olmadı. Eğer ki bu şekilde devam ederse bu kırılımın onaylanmayacağı ve kısa vadeli yükseliş trendinin destek alanına kadar gerileyeceği anlamına geliyor.

Destek bölgelerinden birisi olan 607 dolar seviyesine ulaşması muhtemel görünüyor. Önceki hareketlerini de göz önünde bulundurursak, uzun vadeli düşen trendinden de aynı hareketi yaptığını ve diğer denemesinde kırdığını biliyoruz. Yani, destek noktasına kadar gerileyip oradan tepki alarak düşen trendi tersine çevirebilir. Bu da metaverse sektörüne olan ilginin artması sayesinde olabilir.

Illuvium Destek ve Direnç Seviyeleri

ILV -02.16-2

Destek ve direnç bölgelerine baktığımızda, olumlu görünüyor. Şu anda 671 dolarda işlem görmesine rağmen ilk destek bölgesi yaklaşık 660 dolar civarında bulunuyor. Buradan tepki alması olası bir durum. Aldığı tepkiden sonra ilk direnç alanı olan 830 dolara yaklaşık yüzde 25 yükseliş gerçekleştirerek ulaşabilir. Ayrıca diğer destek bölgesi olarak 493 dolar civarını hedefleyebiliriz.

Direnç seviyelerinde ise az önce bahsettiğimiz gibi 830 dolardaki bölge ilk hedefimiz. Ardından 0.5 Fib bölgesi olan 975 dolara yükselmesi çok mümkün görünüyor. Ardından gelen 1146 dolardaki direnç ise çok güçlü görünmediği için hızla o direnci atlatıp 1398 dolardaki bölgeye gelebilir. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması için yüzde 187 yükselmesi gerektiğinden, böyle bir durumun metaverse boğası gelmedikçe mümkün olması çok zor görünüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster