Livepeer (LPT) Fiyat Tahmini: Olası Senaryolar Neler?

analiz-11

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Piyasalarda son günlerde oynaklık azalmaya devam ediyor. Aynı durumun Livepeer (LPT) için de geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Ancak dün metaverse projeleri piyasadan bağımsız hareketler sergiledi. Bugün analizini yapacağımız altcoin olan LPT, Web 3.0 segmentinde yer alan bir proje olduğu için hala keşfedilmeyi bekliyor. Sizler için LPT’nin geçerli olabilecek potansiyel senaryoların analizini gerçekleştireceğiz. Destek ve direnç noktalarına göz atacağız. İnceleyelim.

LPT İçin Olası Senaryolar Neler?

LPT-02.16-1

Uzun zamandır bir düşen kanalda işlem gören LPT, aynı hareketini sürdürüyor. Ancak, kısa vadeli bir görünümde bakarsak, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği dipten bir trend çizdiğimizde yükseliş moduna geçmiş gibi görünüyor. Önceki trendinin direnç seviyesi olan 36,40 dolardan yüzde 30’luk bir düşüş kaydetti. Eğer ki bu kısa vadeli görünümdeki trendi takip ederse, noktalı yeşil okla gösterilmiş senaryoyu gerçekleştirebilir.

Bu senaryoda 25 dolardan trendden destek alıp tekrar yükselişe geçtikten sonra 27,6 dolardan tekrardan destek alıp 33 dolar seviyesini deneyebilir. Bu seviyeden ret yemesi gayet doğal olduğu için tekrardan trendin desteğine yani 28 dolara bir düzeltme yapıp 31 dolara ulaşması muhtemel görünüyor. Bu senaryo gerçekleşirse 29 dolara gerçekleştireceği düşüşten sonra alanın daralmasından kaynaklı olarak bir patlama yaşayabilir. Bu da LPT’yi 36,4 dolara ulaştıracaktır. Zaten en kısa vadeli görünümde 25 dolar seviyesi bir destek ve 36,4 dolar seviyesi ise direnç görevi görmektedir. Zamanla Web 3.0’a girişlerin başlaması durumunda, bu senaryoyu kolaylıkla gerçekleştirebilir.

Livepeer Destek ve Direnç Seviyeleri

LPT-02.16-2

Destek ve direnç noktaları söz konusu olduğunda, gayet belirgin bir şekilde hareketler gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz. Sarı çizgili olan seviyeler destek, kırmızı olanlar ise direnç seviyelerini temsil etmektedir. İlk olarak destekten bahsedersek, 27,8 dolarda bulunan eski direncini destek olarak doğrulamak isteyecektir. Bu bölge doğrulanırsa ilk hedefi 30,6 dolar olacaktır. Ancak bu seviyede tutunamazsa, birkaç gün önceki seviyesi olan 25 dolar civarlarına kadar gerileyebilir. Piyasadaki duruma bağlı olarak, 22,5 dolar ve 20 dolar seviyeleri de potansiyel destek seviyeleri olarak görev yapmaktadır.

Olumlu senaryoda, az önce bahsettiğimiz gibi, eski direncini destek olarak doğruladıktan sonra sırasıyla direnç seviyelerini deneyecektir. İlk olarak 30,6 doları ve ardından 33,8 doları zorlayabilir. Kısa vadeli görünümdeki 36,4 dolardaki hedef ise zor bir bölge değil. Zaten Web 3.0’ın popülerleşmesiyle, uzun vadedeki 50 dolar, 75 dolar ve 100 dolar hedeflerini geride bırakacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster