Ana SayfaHaberStabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

-

Zincir üstü veriler, stabilcoin arzının uzun vadeli ve kısa vadeli hareketli ortalamaların bir death cross kesişimine yakın olduğunu gösteriyor. Peki Bitcoin için ne anlama geliyor?

Sabit Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı Death Cross’a Yaklaşıyor

Eğer stabil coinlerin dolaşımdaki arzı artmazsa, Bitcoin için bir ayı piyasası geri dönebilir. “Stabil coin dolaşım arzı”, şu anda dolaşımda olan toplam stablecoin token miktarını ölçen bir göstergedir.

Genel olarak, yatırımcıların stabil kullanmasının ana nedeni, kripto para piyasasındaki varlıkların çoğuyla ilişkili dalgalanmadan kaçmak içindir. Bu tür sahipler, stabilcoinlerini volatil paraya dönüştürmek için yanlarında hazır tutabilirler. coinleri fiyatların geri dönmek için doğru olduğunu düşündüklerinde.

İlginizi Çekebilir: Stabilcoin Nedir? Güvenilir Stable Coinler Hangileridir?

Bu yatırımcılar stabil coin aldıklarında, Bitcoin’e satın alma baskısı sağlıyorlar ve bu nedenle BTC fiyatlarına yükseliş desteği veriyorlar. Bu nedenle, dolaşımdaki stabilcoin arzına, herhangi bir noktada piyasadaki varlıkların herhangi birine yöneltilecek bir satın alma baskısı deposu olarak bakılabilir.

Sabit Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı ve Bitcoin

Şimdi, son bir yılda Bitcoin fiyatının yanı sıra 21 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamalar (MA’lar) dolaşımdaki sabit para arzındaki eğilimi gösteren bir grafik:

Stablecoin Arzı ve Bitcoin
Son günlerde iki metriğin değerleri birbirine yaklaşıyor gibi görünüyor | Kaynak: CryptoQuant

2020 yılı, dolaşımdaki stablecoin arzında keskin bir büyüme gördü ve miktara göre bu, 2021’de gözlemlenen Bitcoin boğa koşusuna yol açtı. Stablecoin arzının artması, kripto para piyasasına daha fazla sermayenin girdiğini gösterdiğinden bu eğilim mantıklı.

Grafikten bu artışın geçen yılın Şubat ayına kadar devam ettiği, ardından göstergenin yönünü tersine çevirerek düşmeye başladığı görülmektedir.

Metrikteki bu düşüş, 21 günlük MA’nın 100 günlük MA’nın altına geçmesine neden oldu. İlginç bir şekilde, bu geçiş, Bitcoin ve daha geniş kripto para birimi sektörü için başlayan ayı piyasası ile aynı zamana denk gelmiş gibi görünüyor, bu da bunun piyasa için bir ölüm çaprazı görevi görmüş olabileceği anlamına geliyor.

Kısa vadeli MA, ayı boyunca uzun vadeli olanın altında kaldı, ancak son zamanlarda, tam da mevcut ralli başladığında, 21 günün nihayet 100 günün üzerine çıktığı bir ters kesişme gerçekleşti.

Stablecoin dolaşım arzındaki bu artış, Bitcoin fiyatındaki son hareket için yakıt sağlayan şey olabilir. Ancak son birkaç gün içinde, grafikte de görülebileceği gibi, gösterge bir kez daha düşüyor gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir: Bitcoin 24 Bin Dolar Oldu! Sıradaki Hedef Neresi?

21 günlük MA şimdi bir kez daha 100 günlük MA’ya yakın ve başka bir ölüm çaprazı oluşturma riski altında. Analist, “Dolaşımdaki stabilcoin arzı daha fazla artmazsa, kripto piyasasının tekrar bir ayı piyasasına gireceğini düşünüyorum” diye uyarıyor.

Bitcoin Fiyatı Yükseliyor

Bu yazıyı yazarken, Bitcoin fiyatı son 24 saat içerisinde %3.53 artışla 23.794$ civarında işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) Fiyatı 2 Şubat 2023

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bugün Kripto Para Piyasası Neden Yükseliyor?

Kripto Piyasa Kapitalizasyonu (TOTALCAP) büyük bir artıştan sonra durdu. Bitcoin (BTC) nötr bir haftalık mum çubuğu oluşturdu. Kripto Piyasa Kapitalizasyonu (TOTALCAP) ve Bitcoin (BTC) fiyat...

Silicon Valley Bank Alıcı Buldu, First Citizens Bank Devraldı!

Amerika Birleşik Devletleri Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), First Citizens Bank & Trust Co.'nun Silicon Valley Bank'ın mevduatlarını ve yükümlülüklerini satın alacağını duyurdu.

Nasdaq, Kripto Saklama Hizmetlerinin İkinci Çeyrekte Başlatılmasını Hedefliyor

Nasdaq Inc, kripto saklama hizmetlerine odaklanmaya devam ediyor ve ikinci çeyreğin sonunda başlatması bekleniyor.

Bitcoin Fiyat Artışı Likidite Krizi Tehdidi Altında – Ne Beklenmeli

Bitcoin piyasası likiditesi, kripto para birimi alanında şu anda büyük bir endişe kaynağıdır. Piyasadaki derinlik eksikliği, büyük emirlerin gerçekleştirilmesi sırasında önemli fiyat kaymalarına neden oldu ve en deneyimli traderları bile etkileyebilecek dalgalanmalar meydana getirdi.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler