Solana (SOL) Fiyat Beklentileri Ayı mı Boğa mı?

Solana-1-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Solana (SOL) günlük grafikte önemi bir destek noktası olan 147$ altında günlük kapanış yaparak düşen trenidne devam edeceğinin sinyallerini veriyor olabilir. Teknik grafik üzerinde 120 ve 100$ destekleri kırılması durumunda satış baskısının hızlanacağını söyleyebiliriz. Uzun vade ve orta vade yatırım stratejileri ile hareket ediyorsanız, 130$ seviyesinin altındaki destek seviyeleri kademeli alım yapılabilecek desteklerdir. SOL yükseliş trendinin yeniden başlaması durumunda 276$ direncine kadar bir yükseliş gözlenebilir.

Solana fiyatı önümüzdeki haftalarda nasıl bir performans sergileyecek? SOL coin yorum analizi ile düşüş ve yükseliş senaryolarına yer verdik.

Solana Düşüş ve Yükseliş Analizi

solanasolana-1
SOL/USDT 4 Saatlik Grafik

Solana (SOL) fiyat hareketi, grafikte de göründüğü üzere düşen trendin altında kalarak trend değişikliğini onaylayamadı ve 4 saatlik grafikte henüz bu trendinden çıkıp, minör bir yükseliş trendi başlatamadı. Özellikle Bitcoin analizinde belirttiğimiz sıkışıklık, tüm piyasayı etkisi haline almış gibi görünüyor.

SOL/USDT grafiğini incelediğimizde, Solana fiyatı , SOL analizini hazırlarken 136.5 dolar seviyelerindeki destek bandındaki istikrarını sürdürüyor. Kanalın alt bacağını test etmeden 2 kere trendi bozma girişimi son bulmuş gözükse de SOL için yükseliş senaryosu, grafikteki destek bölgesinden aşağı yönlü mum kapanışı vermediği sürece geçerli olma ihtimali yüksek görünüyor. Bu noktada trendi kırıp yükseliş trend kanalı oluşturmak isterse, 146 dolar seviyeleri güçlü direnç potansiyeli taşıyor.

Solana (SOL) Yükseliş Trendini Bu Bölgeden Başlatacak

Solana fiyatı mevcut trendini değiştirip yeni bir yükselen trend oluşturmaya 146 seviyesi üzerindeki güçlü kapanışının ardından başlayacak. SOL coin için 146 dolar bölgesi, piyasanın sert düşüşlere maruz kaldığı anlarda güçlü bir destek bölgesi olarak görev yapmıştı.

Grafiğimizde de bahsettiğimiz üzere;

  • Güçlü Direnç Bölgeleri 146 – 170 – 200 Dolar
  • Güçlü Destek Bölgeleri 130 – 120 – 100 Dolar
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster