SEC, Tüm Ethereum ETF Başvurularını Aynı Anda Onaylayabilir!

  • SEC, konuya hakim kaynaklara dayanan kişilere göre, muhtemelen Ether vadeli işlemlerine dayalı fon borsa yatırım fonu (ETF) başvurularını aynı anda onaylayacak.
  • Temmuz ayından bu yana düzenleyici, vadeli Bitcoin (BTC) ve Ether stratejilerini birleştiren başvurular dahil olmak üzere birçok yatırım şirketinden başvuru almıştır.
  • Bu haftanın başlarında, varlık yönetimi şirketi Valkyrie, bir Bitcoin-Ether vadeli işlem stratejisi ekleyen bir Ether vadeli işlem ETF’si için başvuruda bulundu.

Konuya aşina kaynaklardan gelen bilgilere göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ethereum Vadeli İşlemler ETF başvurularını aynı anda onaylayacak.

SEC, Tüm ETH ETF’lerine Yeşil Işık Yakabilir

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), konuya hakim kaynaklara dayanan kişilere göre, muhtemelen Ether vadeli işlemlerine dayalı fon borsa yatırım fonu (ETF) başvurularını aynı anda onaylayacak.

Temmuz ayından bu yana düzenleyici, vadeli Bitcoin (BTC) ve Ether stratejilerini birleştiren başvurular dahil olmak üzere birçok yatırım şirketinden başvuru almıştır. Şu anda SEC, şirketlere başvurularını geri çekmeleri talimatını vermemiş durumda, bu da 2021’de benzer başvuruları geri çekmeleri için talimat verildiği değişiklikten farklı bir durum. Bu, düzenleyicinin fonun birkaç hafta içinde piyasaya sürülmesini engellemeyeceğini göstermektedir – konuya aşina kaynaklara göre.

En az 16 Ether veya Bitcoin-Ether vadeli işlem ETF’sinin düzenleyici onayını beklediği belirtiliyor. Ether, Ethereum blok zincirinin yerel kripto parasıdır ve merkezi olmayan ağ içinde eşten eşe işlemlerde kullanılır. Kripto vadeli işlem ETF’si, kripto vadeli işlem sözleşmelerinin performansını izler. Örneğin, doğrudan Bitcoin veya Ethereum’a yatırım yapmak yerine, kripto vadeli işlem ETF’si, bu dijital varlıkların fiyatına bağlı vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapar.

Kripto vadeli işlemlerin onaylanma olasılığı yaklaştıkça, SEC başvurular almaya devam ediyor. Bu haftanın başlarında, varlık yönetimi şirketi Valkyrie, bir Bitcoin-Ether vadeli işlem stratejisi ekleyen bir Ether vadeli işlem ETF’si için başvuruda bulundu. Valkyrie, bu yarışta ilk sıradadır ve BTC-ETH ETF’sinin erken Ekim’de piyasaya sürülmesi muhtemeldir.

ETF’de ilk hamle çok önemli

ETF endüstrisinde ilk hareket avantajı çok önemlidir. Raporlar, Morningstar’dan gelen verilere dayanarak, ProShares tarafından onaylanan ilk vadeli Bitcoin ETF’sinin, Ekim 2021’deki başlangıcından bu yana 1 milyar doların üzerinde bir varlık yönetimi topladığını, Valkyrie’nin benzer ürününün ise birkaç gün sonra piyasaya sürüldüğünde 28 milyon doların üzerinde bir varlık yönetimi topladığını belirtiyor.

Kripto endüstrisini etkileyen başka bir büyük karar daha alınmamış durumda, SEC henüz ABD’de bir spot Bitcoin ETF’sini onaylayıp onaylamayacağına karar vermedi. Onay bekleyen oyuncular arasında Fidelity ve BlackRock gibi Wall Street devleri de bulunuyor. Başvurunun takvimine göre, SEC’in Ocak ayına kadar kesin bir karar vermesi gerekiyor.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version