SEC, Bitcoin ETF Onayını Geciktirerek Temmuz’a Erteledi! | Şimdi ne olacak?

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, CBOE BZX’in WisdomTree’nin önerdiği Bitcoin ETF’sini listeleyip listeleyemeyeceği konusunda hemen bir karar vermeyecek. 26 Mayıs’ta yayınlanan resmi bir açıklamaya göre Komisyon, WisdomTree’nin Bitcoin ETF başvurusu hakkındaki kararını 30 Mayıs’tan 14 Temmuz’a ertelemeye karar verdi.

Daha önce bildirdiğimiz ETF haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

SEC şunları yazdı:

Komisyon, önerilen kural değişikliğini ve alınan yorumları değerlendirmek için yeterli zamana sahip olmak için önerilen kural değişikliği üzerinde harekete geçmek için daha uzun bir süre belirlemenin uygun olduğunu görmüştür.

Söz konusu kural değişikliği, WisdomTree Bitcoin Trust’ın (BTCW) CBOE’de listelenmesine izin vermektir. Değişiklik, 26 Mart’ta borsa tarafından önerildi. Şu ana kadar SEC sadece dört yorum aldı. BTC PEERS tarafından bildirildiği üzere WisdomTree, Mart ayında SEC’e bir Bitcoin ETF başvurusu sundu. O zamandan beri, mali gözlemci henüz başvuruyu onaylamadı veya reddetmedi. Bu, SEC’in bir Bitcoin ETF uygulamasını ilk durduruşu veya reddedişi değil. Nisan ayında VanEck’in ETF’sini listelemek için benzer bir teklif 17 Haziran’a ertelendi. Bugüne kadar ABD’de hiçbir kripto ETF ürünü piyasaya sürülmedi.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version