Wisdom Tree ETF’si İçin SEC İle Görüşülüyor

wisdom tree
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu ayın başlarında VanEck’in izinden giden Wisdom Tree, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan bir Ethereum (ETH) takas fonu için başvuruda bulundu. 27 Mayıs tarihli başvurulara göre, ETF’nin hisseleri çeşitli borsalarda listelenecek.

Wisdom Tree’nin başvurusu, SEC, sırasıyla Fidelity ve SkyBridge tarafından sunulan Bitcoin (BTC) ETF başvurularının resmi incelemesine başladıktan hemen sonra geldi.

Yayıncı, geçtiğimiz yıllarda Bitcoin ETF’leri için çok sayıda başvuru yapmış olduğu için Wisdom Tree’nin ilk rodeo’sundan çok uzak. ABD merkezli yatırımcılar henüz bir Ethereum ETF’ye erişemezken, 17 Nisan’da Kanada’daki mali düzenleyiciler tarafından üç Ethereum fonu onaylanmıştı.

Galaxy Digital’in Ethereum ETF’si, alım satımın ilk gününden sonra Toronto Borsasında en çok işlem gören 11. varlığı oluştururken, Purpose Ether ETF 20. sırada yer aldı.

Kidemli ETF analisti Eric Balchunas, “ABD’de bu şeyleri onayladıklarında iş çılgına dönecek” yorumunu yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Ethereum ETF olmamasına rağmen, Ethereum yatırım ürünlerine bu ayın başlarında BTC ürünlerine olan girişleri geride bırakan ABD’nin ETH’ye yönelik kurumsal iştahları artıyor gibi görünüyor.

Grayscale’in Ethereum Trust’taki hisseleri de kısa süre önce, altta yatan varlığının spot fiyatı üzerinden çift haneli bir primle işlem yapmak üzere aniden yükselirken, şirketin Bitcoin Trust’taki hisseleri Mart ayından bu yana indirimli olarak işlem görüyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!