SEC Amerika’nın Sert Kripto Düzenlemeleri Yapmasını İstiyor!

SEC Başkanından Açıklamalar!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

SEC başkanı Amerika’nın kripto varlıklar konusunda düzenlemeler ile yatırımcısını korumak istediğini aktardı! İşte haberin detayları!

Yatırımcıları Sahtekarlıktan Korumalıyız!

SEC Başkanı! Gary Gensler!
SEC Başkanı! Gary Gensler!

Yaptığı açıklamalarda kripto paralar ile ilgili düzenlemelerin gelmesini istemesinin en büyük sebebinin yatırımcıları korumak olduğunu bildirdi. Amerika’nın kripto para yatırımcıları için gerekli önlemleri alma arzusuna sahip olduğunu aktardı. Aynı zamanda SEC başkanı Gary Gensler “Birisi spekülasyon yapmak isterse, bu onların seçimidir. Ancak biz ulus olarak bu yatırımcıları sahtekarlığa karşı korumalıyız.” ifadelerine yer verdi. Önlemler alınacağı konusunda uyarılar verdi.

SEC Tarafından Yeni Değişiklikler Yolda!

Yeni Değişiklikler Mi Geliyor!
Yeni Değişiklikler Mi Geliyor!

Gary Gensler yaptığı açıklamalarda kripto paralar ile ilgili 7 yeni düzenlemenin komisyon tarafından incelendiğini belirtti. Bu politika değişikliklerinin stabil coinler, token teklifleri, merkezi olmayan finans ile ilgili konularda olacağını belirtti. SEC’in odak noktalarından biride ETF’ler diyebiliriz. Bu sebeple bu konularda bir düzenleme gelmesini ve bu düzenlemelerin de yatırımcıyı korumak için olduğunu belirterek bunun yakın zamanda uygulanacağının sinyallerini verdi. Düzenlemelerin ne zaman yürürlüğe gireceği hakkında ise net bir bilgi bulunmuyor diyebiliriz.

Düzenlemelere Borsalardan Başlamak!

Borsalara Düzenleme Beklentisi!
Borsalara Düzenleme Beklentisi!

Genslere göre kripto para borsalarının denetlenmesi, kripto para piyasasını gözetim altına almanın en kolay yolu. Son haftalarda oldukça başı dertte olan Binance gibi borsaların kontrolü sağlanırsa kripto paralarda yaşanan yolsuzlukları ve dolandırıcılıkları da engelleyebileceklerini düşünüyor. Bu sebeple borsaların denetiminin sıklaştırılma ihtimali de artıyor. Bununla birlikte bazı senatörler çok daha ciddi kripto para düzenlemeleri yapmak istiyor.

Aslında Gensler’in düşündüğü kripto para düzenlemeleri senatörlerin fikirlerinin yanında hafif kalır diyebiliriz. Düzenlemelerin gelip gelmeyeceği tartışma konusu iken bazı insanların SEC’in gündeminde bu düzenlemelerin olmadığını bile söylüyor. Kimine göre ise düzenlemelerin yasal bir şekilde kripto paraların kabulünü arttıracağını ve bu sebeple olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyor. Düzenlemelerin detayları ise tam olarak belli değil.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster