Ripple (XRP) Sert Düşüşten Sonra Toparlanabilecek Mi?

XRP

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

XRP tokeni kripto para piyasasına ayak uyduruyor. Son bir haftada girmiş olduğu düşüş trendi bugün etkisini kısmen de olsa kaybetti. Öncelikli olarak Rusya-Ukrayna gerilimine bağlı olarak kripto piyasasında hakim olan bir satış dalgası vardı. Bunun yanında yine Rusya-Ukrayna gerilimine bağlı olarak, küresel finansal çevrelerde birbiri ardına gelen yaptırım ve ambargo haberleri haliyle kripto piyasasında da bir gerilime sebep oldu. Rusya’nın Bitcoin ve genel kripto piyasasına karşı saldırgan açıklamaları da piyasayı olumsuz etkileyen bir başka sebepti.

Tüm bu olumsuz gelişmelerin son bir haftada piyasaya olan olumsuz etkilerinden pek çok altcoin gibi XRP de nasibini aldı. Şubat ayının başlarında 0,91 dolar seviyelerine kadar yükseldikten sonra, son bir haftadır süre gelen düşüş ile 0,66 dolara iğne atmıştı. XRP şuanda 0,73 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Peki XRP için hedef neresi? Destek ve direnç noktaları neler?

XRP Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

XRP 02.23 01

XRP tokeni Şubat ayının ilk haftasında çok büyük bir sıçrayışla 0,58 dolar seviyelerinden bir anda 0,90 seviyelerine fırladı. Bu yükseliş aynı zamanda Kasım 2021’den bu yana devam eden düşüş trendinin kırılması açısından hayli önemliydi. Bu denli bir yükselişin ardından bir düzeltme yaşanması zaten beklenen bir durumdu ancak bu düzeltme genel piyasanın da düşüşe geçmesi ile birleşince düşüş de hayli derin bir hale geldi.

XRP için ilk destek noktası 0,65 – 0,67 dolar bandı olarak görülebilir. Bu seviyenin üzerinde güçlü kalması durumunda XRP’nin önü daha açık olacaktır. Şubat ayının ilk haftasında direnç seviyesi olarak görev yapan bu seviyenin şuan için ilk destek olarak çalışması muhtemeldir. XRP tokeninin bu seviyenin altında bir gün kapanışı gerçekleştirmesi kayıpların daha da büyümesine neden olabilir. Bu ihtimalin yaşanması durumunda takip edilemsi gereken bir sonraki destek seviyesi olarak 0,62 ile 0,60 dolar bandı görülebilir.

XRP’nin yükselişi için de Bitcoin‘i takip etmekte fayda olacaktır. Bitcoin’in seyrine bağlı olarak XRP tokeninin 0,67 dolar üzerinde günlük kapanış yapması durumunda ise yükselişten söz edebileceğiz. Bu durumda XRP için 0,765 seviyesi ilk direnç noktası olarak çalışabilir. Bu seviyenin de aşılması durumunda hedef 0,83 dolar seviyeleri olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster