Ravencoin (RVN) Destekte Tutunamadı!

Madenciliği oldukça zor olan ve Bitcoin'den çatallanarak geliştirilen RVN için önemli kısa ve uzun vadeli destek dirençleri birlikte inceleyelim.
analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

RVN Günlük Grafik Yorumu

RVN-05.18-1

Sizler için bu yazımda, Bitcoin’in hard forku olarak 2018 yılında geliştirilen ve kullanıcıların kolay bir şekilde token oluşturmasına hizmet eden Ravencoin isimli blok zincirinin yerel varlığı olan RVN analizi yapacağım. Her ne kadar hard forku olsa da Bitcoin’den daha hızlı ve güvenlidir.

Düşen bir formasyon içerisinde işlem gördüğü halde destek seviyesinde tutunamayıp daha da aşağı düştü. Grafikte gösterdiğim gibi 0,019 dolardan tepki aldı ve yukarı yönlü hareketine devam etti. Şu anda eski destek seviyesini geri kazanmak için test ediyor ancak ne kadar başarılı olup olmayacağını birlikte göreceğiz.

Yükseliş gerçekleşirse desteğini direnç olarak doğruladığı 0,048 dolara kadar yükselme ihtimali var. Hatta devamında 0,076 dolara ulaşacağını düşünüyorum.

  • RSI şu anda 37 seviyesinde bulunuyor. Direnci aşmada zorlanırsa aşırı satım bölgesine tekrar ineceğini düşünüyorum. Ayıların alım baskısına bağlı olarak önünde geniş bir alan bulunduğu için yükselebilir.
  • Günlük grafikte MA200’ün oldukça altında işlem görmekte. Hatta bu seviye ile teknik direnci örtüştüğü için kırılım kolay olmayacak. Eğer ki buna rağmen kırılım gerçekleştirecek güce sahip olursa, yükseliş trendi gözlemlenebilir.
  • MACD göstergesinde pozitif bir oluşum mevcut. Negatif bölgede turuncu çizgi mavi çizgiyi yukarıdan kesmiş. Bu göstergeye göre yaşanan bu kesişim, yükseliş anlamına gelmektedir.
Destek Seviyeleri 0,019 0,014 0,01
Direnç Seviyeleri 0,048 0,076 0,1

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

RVN-05.18-2

Fibonacci ile çizdiğim destek ve dirençleri ele aldığımızda, aldığı tepkiden sonra dirençlerini sırayla aşmasına rağmen 0,031 doları aşamadığını görmekteyiz. Aşağı yönlü harekette ilk olarak 0,027 dolardan destek almak isteyecek. Tutunamazsa sırasıyla 0,023 dolar ve 0,019 dolar seviyelerine inebilir.

Yükseliş senaryosunda ise 0,031 doları aştıktan sonra 0,034 doları test edecektir.

Destek Seviyeleri 0,027 0,023
Direnç Seviyeleri 0,031 0,034
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster