QNT Rallisi Hakkında Metrikler Ne Diyor?

QUANT-NETWORK-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

QNT, kripto para piyasanın çalkantılı olduğu şu dönemde muhteşem performans gösterdi. Yatırımcılar iki hafta boyunca büyük kazançlar elde etti. Ayrıca tüm zamanların rekorunu bir kaç defa yineledi. Bununla birlikte, kripto piyasasında bu tür bir performans genellikle kısa ömürlüdür.

QNT, sadece iki hafta içinde %175’ten fazla kazanç elde etti. Bitcoin‘in arkasından daha büyük piyasa rallisinin başladığı 20 temmuzda QNT 66 dolardan işlem görüyordu. Ancak sonraki 14 gün içinde QNT 181,5 dolara kadar yükseldi. 4 Ağustos’ta ise tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Dahası, altcoin’in Binance’de listelenmesi de ralliye katkıda bulundu. Bu katkı diğer birçok altcoin için de gerçekleşmişti.

Çoğu Altcoinden Daha Yüksek Getiri Sağladı!

Yazım sırasında Quant’ın yıllık yatırım getirisi +%2.220 seviyesindeyken, aylık yatırım getirisi +%117 idi. Aksine Ethereum ve Cardano kazançları sırasıyla +%12.61 ve -%4.38 idi.

Altcoinlerin genellikle Bitcoin’den daha yüksek bir yatırım getirisine sahip olduğu tartışılabilir olsa da, bazen bunlar Bitcoin destekli ralliler veya sadece basit pumplar olabilir. İlginçtir ki, Quant’ın fiyatı 20 Temmuz’dan beri sürekli olarak artış yaşıyor.

Aslında, bu QNT rallisi yüksek ticaret hacmi çubukları ve Göreli Güç Endeksi (RSI) tarafından da destekleniyor. Dahası, altcoinlerin neredeyse tamamı bu süre zarfında yükselirken hiçbiri ATH’lerine yetişemedi.

quant

QNT İçin Metrikler Ne Diyor?

29 Temmuz’da Quant, 2018’de işlem görmeye başladığından bu yana en yüksek işlem hacmini gördü. Ancak, yakın tarihli bir Santiment raporuna göre, kısa bir süre sonra, talepte bir miktar zayıflık olabileceğini vurgulayan daha düşük hacimli günlerde fiyatın iki katına çıktığı görüldü.

Buna ek olarak, fiyatın yukarı yönlü hareketi devam ederken bile aktif adreslerdeki düşüş altcoinin zayıflık göstermeye başladığını gösterdi. Sosyal hacimler de günlük grafikte aktif adreslerle zirveye ulaşmıştı. Özellikle, her iki ölçüm de 29 Temmuz’da bir zirve yaşadı. Ayrıca 1 Ağustos’ta daha küçük bir zirve gördü. Ancak, her iki ölçümde o zamandan beri düşüşte bulunuyor.

qnt-volume
QNT için sosyal hacim-aktif adres grafiği

QNT sosyal hacimlerindeki düşüş, heyecan azalmaya başladıkça aktif adreslerin de düştüğünü vurguladı.

Kısa Vadeli Yatırımcıların Kazanç Durumu Nedir?

Ayrıca, QNT’nin MVRV’i 1 Ağustos’ta bir zirve kaydederken, kısa vadeli katılımcılar karda görünüyordu.

qnt-mvre
QNT aylık MVRV grafiği

Metriklere baktığımızda, daha büyük boğa rallisi ihtimali düşerken Quant yol ayrımında gibi görünüyor. Bununla birlikte, Quant’ın fiyatı, Bitcoin’in son zamanlarda ki düşüşlerine rağmen iyi bir şekilde yükseldi. QNT’nin fiyat istikrarını sürdürüp sürdüremeyeceğimizi öğrenmemiz birkaç gün sürecektir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster