Polygon (MATIC) Yükseliş Hedefi Neresi?

Alçalan kama formasyonu içerisinde işlem gören MATIC için olası fiyat hedeflerini, destek ve direnç seviyelerini inceleyelim.
polygon-matic

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

MATIC Alçalan Kama Formasyonunda İşlem Görüyor

MATIC-04.18-1

Geçen yılın aralık ayında ATH yapan MATIC, alçalan kama formasyonu içerisinde işlem görüyor.

Hedef, formasyonun başlangıcındaki destek ve direnç seviyeleri arasındaki dikey mesafenin kırılım gerçekleşen yere aynı şekilde yerleştirilmesi sonucu bulunur.

Grafikte görüldüğü üzere destek ve direnç arasındaki mesafe tahmini kırılımın gerçekleşeceği seviyeye yerleştirilmiştir. Bunun sonucunda ise hedef 3 dolar olarak belirlenmiştir.

MACD kesişim yaşadıktan sonra aşağı yönlü hareket devam ediyor. Ayrıca negatif seviyede bulunduğu için düşüş trendi güçlü görünüyor. Buna rağmen gerçekleşecek MACD kesişimi sonucunda yükseliş trendi başlayabilir.

RSI ise yaklaşık 37 seviyesinde bulunuyor. Bu da aşırı satım bölgesine oldukça yakın olduğunu gösterdiği için düşüş senaryosu uzun vade devam etmeyebilir. Yükseliş için önünde daha geniş bir alan bulunuyor.

Günlük grafikte MA200’ün de altında işlem görüyor. Bu ayın başında bu seviyeden ret yiyerek düşüşe devam ettiği görülüyor. MA200’ün altında işlem görmesi düşüş trendinin güçlü olduğu anlamına gelir.

Olası kırılımda hedefine ulaşabilmesi için 1,76 dolardaki bu seviyeyi aşması gerekiyor.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

MATIC-04.18-2

Şu anda oldukça önemli olan 1,24 dolardaki desteğine doğru ilerlediği görülüyor. Bu seviyeden tepki alamazsa 1 dolara kadar gerileyebilir.

Olası yükseliş durumunda ise 1,49 dolara ulaşmak isteyecektir. Bu seviyeyi aştığında ise 1,72 dolardaki güçlü direnci ile karşı karşıya kalabilir.

Yukarı yönlü hareketin devamı durumunda ise 1,90 dolar, 2,11 dolar ve 2,39 dolar hedeflerini test edecektir.

Bahsedilen hedefine ulaşması içinse 2,92 dolardaki direncini kırması gerekiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster