Near Protocol (NEAR) Yükselişi Sonlandı mı?

Oldukça ilgi gören NEAR için uzun vadeli ve kısa vadeli fiyat analizini inceleyelim.
analiz-5

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

NEAR Düşüşe mi Geçiyor?

NEAR-04.18-1

Uzun süre boyunca yükseliş trendi sürdüren NEAR, piyasadaki düşüşten çok etkilenmiş gibi görünmüyor. Yine de bu düşüş sonucunda tekrardan eski seviyesine ulaşamadı.

Geçen günlerde stabilcoin duyurusu yaptıktan sonra yükseliş gerçekleştirdi ancak daha sonra eski seviyesine tekrar döndü.

Günlük grafikte MA200’ün üzerinde seyretmesi yükseliş trendinin devam edeceği anlamına gelse de direnç seviyesinden ret yediği için bu seviyeye yani 11,5 dolara kadar gerileyerek MA200’den destek almak isteyebilir.

MACD ise yükseliş trendinin sonlandığını gösteriyor. Nötr çizgisinin üzerinde olması her ne kadar yükseliş trendi anlamına gelse de bu göstergede kesişim gerçekleştiğinde trend tersine dönebilir. Bu da düşüşün gerçekleşebileceği anlamına gelmektedir.

RSI tarafına bakıldığında yaklaşık 58 seviyesinde bulunduğu görülüyor. Ne aşırı alım ne de aşırı satım bölgesinde olmadığı için iki senaryoyu destekleyebileceği anlamına geliyor. Ancak olası yükselişte 70 seviyesine ulaşacağı için bu fiyat artışı uzun sürmeyebilir.

Kısa Vadeli Analiz

NEAR-04.18-2

Kısa vadeli bir görünümde analizi yapıldığında simetrik üçgen oluşumu görülmektedir. Bunun sonucunda gerçekleşecek kırılımın yönü tahmin edilmesi zor olduğu için alım veya satım yapmak için kırılım beklenmelidir.

Müthiş Osilatöre bakıldığında negatif bölgeden pozitife geçtiği görülmektedir. Bu da yükseliş havasının hakim olduğu anlamına gelmektedir.

RSI ise yaklaşık 55 seviyesinde bulunduğu için hem yükselişi hem de düşüşü destekleyebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster