Polygon (MATIC) Yorum Analizi: Hedef, Yükseliş, Fiyat Beklentileri

analiz-17

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Polygon (MATIC) yorum analizimizle birlikte, Polygon Coin hedef seviyeleri, yükseliş ve fiyat beklentilerini inceleyeceğiz. Analizimiz kısa ve orta vadeli grafikler ile aktarılırken, MATIC için önemli destek ve dirençleri de kapsamaktadır. İşte Polygon yorum analizimizin detayları…

Polygon Coin Hedef Fiyatı ve Yükseliş Beklentileri

matic

Polygon (MATIC) teknik analizimizle birlikte, Polygon’nın potansiyel hedefleri ve yükseliş beklentilerini ele alacağız. Yukarıda gördüğünüz 1 günlük grafikte, Polygon fiyatının sade bir halini gözlemliyoruz. Genel fiyat hareketlerini incelediğimizde MATIC fiyatının son piyasa çöküşlerinden etkilenmediğini görebiliyoruz. Genel olarak kripto para piyasasındaki Mayıs ayı düşüşünden beri yükseliş trendi sürüyor. Sağlıklı düzeltmeler ile birlikte yükselişine devam eden MATIC coin grafiğini birde teknik analizler ile yorumlayalım…

matic

MATIC coin teknik analizini yorumlamak istediğimizde karşımıza 2 majör yapı çıktığını görüyoruz. Öncelikle bahsedeceğimiz yapı, mavi kutu ile işaretlediğimiz majör direnç bölgesi. Bu bölge $2.56 ile $2.40 seviyeleri arasında oluşmuş güçlü bir satış alanı. Ayı diye tabir ettiğimiz satıcılar bu bölgede oldukça güçlü görünüyor. Aynı bölge, geçtiğimiz boğa koşusundaki ATH seviyesini de kapsıyor. Bölge son denenmesinde de aynı şekilde güçlü satış ile karşılaşmış. Aynı zamanda piyasa ve Bitcoin‘in sert satış yemesi durumu desteklemiş. Formasyon bakımından düşündüğümüzde ise karşımızda açıkça bir çanak oluşumu mevcut. Eğer fiyat, tekrar aynı bölgeyi test ederse ve aşabilirse bu sefer güçlü bir boğa formasyonu olan fincan-kulp hedefi oluşacaktır. Özetle, bölgenin kırılması MATIC coin için güçlü yükselişleri tetikleyecektir. (Piyasa genel durumu oldukça önemlidir.)

İkinci yapımızdan bahsetmek istersek; bu yapının adını yükselen trend olarak belirleyebiliriz. Genel analizde alım baskısını temsil eden bu yapı dip seviyelerin birleşimi ile karşımıza çıkıyor. Grafiğe baktığımızda yapının çokça güçlü olduğunu ve defalarca test edildiğini görüyoruz. Özetle, olası derin bir düşüşte bu yapı, fiyatın emniyet kemeri görevini görecektir. Yükselen trend kırılmadığı sürece fiyatı güvenli bölgede olarak görüyoruz. Anlık trend seviyesi $1.58’dir.

Polygon Yorum Analizi ve Kısa Vadeli Fiyat Hareketi

matic

MATIC yorum analizi ile birlikte Polygon coinin kısa vadedeki fiyat beklentilerine, potansiyel fiyat hareketlerine değineceğiz. Yukarıda gördüğünüz kısa vadeli 4 saatlik grafikte, MATIC fiyatının daha yakın açıdan görüntüsünü yorumlayacağız… Daha önce bahsettiğimiz destek ve dirençler majör yapıda idi. Ancak kısa vade yön için daha minör yapılara bakmakta fayda var diyebiliriz.

MATIC analizine iki farklı minör destek ekledik. Önce fiyatın üzerinde bulunduğu bölgeden bahsedelim. Bölge, fiyatın olası dönüş seviyesi olabilir. Yukarıda ok hareketleriyle belirttiğimiz iki farklı senaryo mevcut. Özellikle fiyatın bölgeden dönmesi senaryosu fazlaca olumlu gözüküyor. Bu senaryoda fiyat tekrar majör direnç bölgesini test etmeye gidecektir. Bu da güçlü boğa formasyonunun gerçekleşme olasılığını arttıracaktır. Fakat, olası bir aşağı kırılımda düşüşün derinleşebileceğini söyleyelim… Piyasanın genel durumu grafik için oldukça önemlidir. Alt tarafta fiyatı karşılayabilecek seviyeler ise sırası ile $1.76 – $1.58’dir.

Polygon (MATIC) Destek ve Dirençler

Güçlü Direnç $2.56 – $2.40
Zayıf Destek $2.08 – $2.03
Zayıf Destek $1.76
0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook