Polygon (MATIC) Fiyat Analizi: Düşüş Nerede Son Bulacak?

polygon

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Toplam kripto para piyasa değerinde bugün 2 trilyon dolar seviyelerini görüldü. Altcoinler tarafında ise günlük açıdan yükseliş düzeltmesi olarak nitelendirebileceğimiz bir düşüş gerçekleşti. Polygon (MATIC) tarafında ise neler yaşandığını analizimizde daha detaylı şekilde inceledik.

MATIC İçin Orta Vadede Düşüş Olabilir mi?

MATIC-02.08-1

Günlük grafiğe baktığımızda 5 gündür aralıksız yükselen bir MATIC görmekteyiz. Yaşanan %43 lük yükselişin düzeltmesi olarak bugün altcoin %11’lik geri çekilme yaşamış gözüküyor. Desteğimize kadar yaşanan geri çekilmeler içimizi rahat tutmamıza sebep olacaktır. Desteğin tekrar test edilmesi sonucunda bizi bekleyen senaryolardan bahsedelim.

Destek bölgemiz olan 1.738 bölgesinde satın alımların gelmesi durumunda fiyatımız bir sonraki direncini kırmaya çalışacaktır. Altcoin ne kadar 1.961 direncini kırmış gibi gözükse de günlük mum direnç altına sarkmış durumda. Kırılımı gerçekleşmiş olan 1.961 direncinin desteğe dönüşmesi durumunda yükseliş devam edecektir. Büyük çaplı yükselişler görmek için MATIC fiyatının 2.122 dolar seviyeleri üzerinde işlem görmesi gerekmekte. Aşağı yönlü satışların gelmesi durumunda ise altına düşülmemesi gereken desteğimiz 1.738 dolar seviyesinde bulunmakta. Desteğimizin dirence dönüşmesi durumunda ise 1.475 seviyelerinden dönüş gelmesi gerekmektedir. Satışların bu bölgede de ağır basması durumunda düşen trendin içine denk gelen 1.309 desteğinin dip olduğunu söyleyebiliriz.

Destek noktaları: 1.738 – 1.475 – 1.309

Direnç noktaları: 1.961 – 2.122

Kısa Vadede Yön Neresi?

MATIC 02.08 2

Bugün yaşanan düşüşler ile birlikte altcoinin kısa zaman dilimlerinde 2 dolar psikolojik direnç seviyesinin altında kapanışlar yaptığı gözlemleniyor. Bulunduğu bölgede kalması durumunda izleyebileceğimiz destek ve dirençleri derledik.

Düşüşün devam etmesi durumunda 1.800 seviyeleri majör destek olarak rol oynayacaktır. Majör desteğimiz olan 1.80 dolar seviyesinin satışlara dayanamaması durumunda minör desteğimiz olan 1.673 bölgesinden dönüş olabilir. Satışların devamının gelmesi durumunda ne yazık ki 1.500 seviyelerine kadar düşüş yaşanabilir. Yükseliş odaklı incelediğimizde ise 2 dolar direncinin alımlar sonucu kırılması tepe noktamıza denk gelen 2.103 direncinin tekrardan kırılmaya çalışılabileceğini düşündürüyor. Tepe noktası üzerinde oluşacak fiyat hareketleri altcoinin 2.200 direncine doğru bir yükseliş yaşamasını sağlayabilir.

Destek noktaları: 1.8 – 1.673 – 1.502

Direnç noktaları: 2 – 2.103 – 2.2

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster