ARPA Chain (ARPA) Tekrardan Kritik Seviyeyi Test Edebilecek mi?

analiz-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve diğer kripto paralarda güzel yükselişler gördük. ARPA Chain (ARPA) ise trend kırılımı sonrasında neredeyse %45’lik bir yükseliş yaşadı. Tekrardan kritik seviyelerde işlem görebilecek mi? Kısa ve orta vadeli olmak üzere analizimizde sizlerle birlikte inceleyeceğiz.

ARPA Chain İçin Orta Vadeli Yükseliş Trendini Kaçırdık mı?

ARPA Chain 02.08 1

Kripto paralarda yaşanan büyük çaplı yükseliş sonrası düşen trendini kıran bir diğer altcoin olan ARPA Chain (ARPA)‘i inceliyoruz. Sonuç olarak yaşanan yükselişin geri çekilmesinin destek bölgemize denk geldiğini görüyoruz.

Yukarı yönlü ivmenin devamı için 0.08 desteğimizin altına düşmememiz gerekiyor. Günlük mum kapanışı destek üzerinde olduğu sürece 0.11 dolar seviyelerinin boğalar tarafından tekrardan denenmek istenecektir. Kritik olan 0.11 direncinin üzerinde gelecek fiyat hareketlerinin satın alımları artıracağı gibi altcoinin 0.13 direncini destek haline getirmesini sağlayabilir. Satışların daha ağır basması durumunda 0.08 destek olarak görev alacaktır. Güncel destek olan 0.08 bölgesinin satışlara dayanamaması durumunda 0.07 desteğinin test edildiğini görebiliriz. Bu bölge altında gelecek günlük kapanış sonrası satışların devam etmesi durumunda 0.06 bölgesinde bulunan dip olarak nitelendirebileceğimiz destek seviyesine tekrardan bir düşüş yaşanabilir.

Destek noktaları: 0.08 – 0.07 – 0.06

Direnç noktaları: 0.11 – 0.13

ARPA İçin Kısa Vadeli Düşüş Sinyalleri Var!

ARPA Chain 02.08 2

Altcoin daha yakından incelendiğinde hızlı bir ivme ile yukarı yönlü sıçrama yaşamış olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle büyük sıçramalar sonrası fiyatın grafikte oluşan boşluğu doldurmasını bekleyebiliriz.

Yukarı yönlü hareketin sonuna gelmiş gibi görünse de birazcık geri çekilme yaşanması doğal olacaktır. Destek bölgesi olan 0.082 altında 4 saatlik mum kapanışı gelmesi durumunda altcoin, regülasyon bölgesine denk gelen 0.073 desteğine kadar gerileyecektir. Regülasyon bölgesine tekrar girilmesi durumunda ilk olarak EMA100 destek olarak çalışacaktır. EMA100’ün satışlara dayanamaması sonucunda 0.060 desteğine kadar geri çekilme görülebilir. Yukarı yönlü ivmenin devamı söz konusu olacak ise kırılması gereken ilk direnç 0.094 bölgesinde bulunuyor. Yukarı yönlü hareketin sonuna gelmiş gibi görünse de birazcık geri çekilme yaşanması doğal olacaktır. Direncin desteğe dönüştüğü durumda ise 0.10 kritik seviyesinin üzerine doğru hareketlilik olacaktır.

Destek noktaları: 0.082 – 0.073 – 0.060

Direnç noktaları: 0.094 – 0.107

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster