Polkadot (DOT) Fiyat Analizi: Sıradaki Dirence Yaklaştı!

POLKADOT-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bu içeriğimizde sizlerle beraber Poldakot (DOT) grafiğini inceleyeceğiz. Polkadot coinmarketcap verilerine göre 9. sırada ve anlık olarak 25 dolardan fiyatlanmakta. Piyasa değeri ise yazının yazıldığı andan itibaren 25.114.687.275 dolar. Peki DOT ilerleyen günlerde ne yapacak bunu hep beraber inceleyelim.

Polkadot (DOT) Grafiği Bizlere Ne Gösteriyor?

DOT, Mayıs aylarında 48 seviyesine ulaştıktan sonra düşüş sürecine girdi. Bu aşamada ilk desteğini 16 dolar seviyelerinde buldu. 16 seviyelerinden bulduğu alıcı ile 28 dolar seviyesindeki direnci deneyip düşüşünü devam ettirdi. Son olarak 10 dolar seviyesindeki desteğinde tutunan DOT, şuan 25 dolardan fiyatlanıyor.

Düşüşten sonra toparlanmaya çalışan DOT; 10 dolardan bulduğu güçlü alıcılarla yükselişini gerçekleştirmeye başladı. İlk durağı olarak 16 dolar seviyelerine uğradı. Bu seviyelere ulaştığında ayrıca düşen trend çizgisini de kırmış oldu. Daha sonra hem 16 desteğine hem de düşen trend çizgisine re-test yaptı ve yoluna devam etti.

Temmuz ayında başladığı yükseliş senaryosundan bu zamana kadar yatırımcılarına yüzde 140’lık bir gelir sağladı.  Sıradaki durağı 28 olabilir. Çünkü sert düşüşünden sonra bu seviyeleri test etmiş ve düşüş onayı alarak hareketine devam etmişti. Yükselirken de aynı yeri kullanır mı? Bunu o seviyelere yaklaştıkça göreceğiz. Grafikte çizilen destek ve direnç seviyeleri alım satım yeri değildir. Sadece grafiği analiz ederken daha rahat anlatmak için gösterilmiştir.

DOTUSDT

Polkadot (DOT) grafiğinin 4 saatlik parametresini bazı indikatörlerle incelediğimizde;

Supertrend indikatörünün 12 seviyelerinde alış sinyali sonrası hala bozmadan iz sürdüğü görülmekte. İndikatörün yazının yazıldığı zamanda ise stop seviyesi 22.5 dolar. Ayrıca 4 saatlik zaman diliminde DOT’un yükselen trend çizgisini bozmadan devam ettiğini görmekteyiz. Diğer indikatörümüz olan MACD ise hala 0 çizginin üzerinde hareket ediyor. Fakat ilerleyen zamanlarda hareketlerini düzeltmezse MACD içerisinde negatif uyumsuzluk oluşabilir. Buda teknik açıdan düşüş senaryosu yaratabilir.

DOTUSDT

 

Uyarı: Bu yazımızda sizlerle beraber Polkadot (DOT) grafiğini inceledik. İçerikte yazmış olduğum bilgiler alım satım hedefi olarak görülmemeli, sadece kendi şahsi fikirlerimi içermektedir. Bu yüzden içerikte yapılan bu analiz herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir.

Peki sizler DOT kripto para birimini cüzdanınızda bulunduruyor musunuz? Gelecek zaman dilimlerinde sizce fiyatta nasıl bir değişiklik olacak? Geleceği ve altyapısı sağlam bir coin midir? Yorumlarda belirtirseniz seviniriz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster