Piyasada Korku Hakim! | Bitcoin (BTC) Fiyatı Etkilenebilir!

btc
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En son Mart 2020’de gözlenen çöküşten bu yana ilk kez yatırımcı duyarlılığı “aşırı korku” seviyesine yaklaştı.

Kripto para yatırımcıları Tesla’nın açıklamasından sonra gelen düşüşle beraber endişeli dönem geçiriyor. Ayrıca kripto yatırımcı duyarlılığı da “korku” seviyelerini gösterdikçe bu endişe artıyor.

korku endeks

Endeks, yüksek volatilede yüksek değişimlere uğrayabiliyor. Öyle ki sadece 4 gün önce, 10 Mayıs’ta, bu endeks 72 “hırs” olarak ölçülmüştü.

Ayrıca şu anki endeks göstergesi, Mart 2020 yılındaki büyük düşüşteki göstergeye oldukça yaklaşmış durumda.

endeks

Tesla’nın Bitcoin’in çevre verdiği zararı neden göstererek Bitcoin’i ödemelerde yasaklaması piyasada düşüşe neden oldu. Üstüne bir de Binance’nın regülatörler tarafından incelemeye alınması da eklenince piyasadaki gerginlik arttı. Yazının yazıldığı an itibariyle korku/hırs endeksi 26’yı gösteriyor ve “aşırı korku” göstergesine oldukça yaklaşmış durumda.

Endeksin “aşırı korku” seviyelerini gösterdiği 2020 Mart ayında ise Bitcoin fiyatı yüzde 50’ye yakın değer kaybetmişti.

Bitcoin fiyatını yorumlayan istatistikçi Willy Woo ise Tesla’nın açıklamasının Bitcoin’e verdiğini zararın iyileşmeye başladığını düşünüyor. Woo, yatırımcıların muhtemelen düşüşlerde alımlarını artırdıklarını veya sattıktan sonra yeniden almaya başladıklarını belirtti.

Bitcoin (BTC)  fiyatı an itibariyle$ 35,899.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!