Ana SayfaHaberPaxful Kurucusu Bitcoin'in $26.000'a Yükselişinin Zayıf Olduğunu Söylüyor

Paxful Kurucusu Bitcoin’in $26.000’a Yükselişinin Zayıf Olduğunu Söylüyor

-

ABD’deki bankacılık krizi ve en son enflasyon verilerine rağmen, Bitcoin bu hafta yükselişe geçti ve 9 aylık bir yüksek seviyeye ulaştı, 26.000 doların üzerinde. Ancak, Paxful kurucusu Ray Youssef, bu yükselişin güçlü olmadığına şüpheyle yaklaşıyor. 15 Mart’ta bir tweet’te, o son BTC bacağının “zayıf” olduğunu söyledi.

Bitcoin Banka Krizi Sırasında Yükseliyor

Bitcoin‘in geçen haftaki fiyat sorunlarının çoğu, kripto endüstrisinin en büyük bankacı ortaklarının iflas etmesiyle ilgili belirsizlikten kaynaklanıyordu. Silvergate, gönüllü likidasyon için başvururken, Signature Bank kapatıldı.

Silicon Valley Bank (SVB), banka koşusu yaşadı ve Kaliforniya denetleyicileri tarafından tescil altına alındı. Banka hisseleri bu krize cevap olarak düştü, ancak kripto varlıkları nispeten sert. Cuma gününden bu yana, BTC’nin fiyatı yaklaşık% 29 yükseldi ve 14 Mart’ta 26.000 doların üzerinde ralli yaptı.

Youssef, pumpın düşük işlem hacimleri nedeniyle yukarı yönlü momentumun zayıf olduğunu düşünüyor. İşlem hacmi, katılımı ölçmek için kullanılan bir göstergedir. Tüccarlar bu göstergeyi katılım ve ilgi ölçmek için kullanır. Bu gözlemi temel alarak, tüccarlara kar almalarını ve yüklenmeden önce soğumaya beklemelerini öneriyor.

Düşen Enflasyon ve Binance’in Kripto Satın Alma Turu

BTC:USDT 1 D Binance
BTC:USDT 1 D Binance

Fiyat yükselişi, ABD’deki enflasyonun aşama aşama düşmeye başladığına ilişkin haberlerle eş zamanlı olarak gerçekleşti, ekonomistlerin beklentileriyle uyumlu olarak. Pazartesi günü Büyük İşletme İstatistikleri Bürosu’nun (BLS) Tüketici Fiyat Endeksi (CPI) okuması, Şubat ayında yıllık enflasyonun% 6’ya düştüğünü gösterdi.

Düşen enflasyon işaretleri, Federal Rezerv (Fed) önümüzdeki aylarda faiz oranlarını artırmayı durduracağını gösteriyor. Merkez bankası, 2020 yılında aylarca nicelik genişlemeye rağmen yükselen enflasyonu önlemek için geçen yıl faiz oranlarını artırmaya devam ediyor.

Bu hafta başında, müşteri sayısıyla dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, $ 1 milyar endüstri kurtarma fonunun, diğer koinlerin yanı sıra Bitcoin’e dönüştürüleceğini açıkladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao “CZ”, dedi ki bu karar ABD’deki bankacılık krizi ve “sabit koinlerdeki değişiklikler”den sonra geldi. “Sabit koinlerdeki ve bankalardaki değişiklikler nedeniyle, Binance kalan 1 milyar Endüstri Kurtarma Girişimi fonunu BUSD’den kendi kripto para birimlerine, BTC, BNB ve ETH dahil olmak üzere dönüştürecek.

Bazı fon hareketleri zincir üzerinde gerçekleşecek. Şeffaflık.” CZ’nin açıklamasından sonra, Binance’e Bitcoin yatırıldığını gösteren veriler ortaya çıktı. Analist James V. Straten dedi ki, Bitcoin ve Ethereum gibi koinleri satın alma kararı, makro faktörlerle daha da artan volatilite nedeniyle fiyatların dalgalanmasına neden oldu. Bitcoin fiyatı şu anda istikrarlı, ancak 25.000 dolar seviyesinin altındadır.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler