Ana SayfaHaberBitcoin, ETH, BNB İçin 1 Milyar Dolarlık Alım Geliyor, Binance Kurtarma Fonunu...

Bitcoin, ETH, BNB İçin 1 Milyar Dolarlık Alım Geliyor, Binance Kurtarma Fonunu Dönüştürecek

-

Bitcoin ve geniş kripto piyasası, Pazar öğleden sonra güçlü bir toparlanma gösterdi (EST), ancak muhtemelen uzun zamandır en kargaşalı hafta sonuydu. Kripto ekosistemi, başka bir anahtar bankacılık ortağını kaybetti.

İyi haber, Silicon Valley Bank’ın (SIVB) müşteri fonlarının bir tasfiye olmasıdır, bu da ABD’nin sabit koin emiteri Circle’ın tüm fonlarını alacağı anlamına gelir.

Diğer taraftan, ABD Federal Rezervi (Fed) ve Hazine Bakanlığı tarafından, muhtemelen çökme tehlikesiyle de karşı karşıya olan kripto bankası Signature Bank (SBNY)’nin koordineli bir kapatılması söz konusu.

Sonuç olarak, bu endüstrinin ağır bir kaybı. Bir hafta içinde, kripto sektörünün anahtar bankacılık ortakları ortadan kaldırıldı. İleride, bu endüstriyi hizmet etmek isteyen diğer ABD bankalarının bu yoğun denetim altında olduklarını düşünerek daha güçlü yapıların oluşacağı fikri egemen.

Bu olaylar arasında,Binance CEO’su Changpeng Zhao birkaç saat önce Twitter’da paylaştı ki, kripto borsası, Endüstri Kurtarma Girişimi Fonu’nun kalanını BUSD’den Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin (BNB)’e dönüştürecek.

Bitcoin, ETH ve BNB’ye Büyük Alım Basıncı Geliyor

Endüstri Kurtarma Fonu, Kasım 2022’de FTX’in çöküşünden sonra Binance tarafından başlatıldı. Fon, FTX çöküşünden sonra likidite krizi yaşayan kripto para projelerini desteklemek için açılmıştı.

Fon hala 1 milyar dolar değerinde Binance Doları Coin (BUSD) içeriyor. Şaşırtıcı bir açıklama ile bugün, borsanın CEO’su Changpeng Zhao, bu fonların Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Binance Coin’e dönüştürüleceğini açıkladı.

Stable coin ve bankaların değişimine bağlı olarak, Binance, BUSD’den kökenli kripto’ya, BTC, BNB ve ETH dahil olmak üzere, 1 milyar dolarlık Endüstri Kurtarma Girişimi fonunun kalanını dönüştürecek. Bazı fon hareketleri zincir üzerinde gerçekleşecek. Şeffaflık.

Tüm 1 trilyon BUSD endüstri kurtarma girişim fonu, açıklamadan hemen sonra Binance’e aktarıldı, Lookonchain’e göre. Binance’in satın almasının etkisi sadece speküle edilebilir. Analist Miles Deutscher, Binance’in sadece “piyasada 1 milyar dolar satın almayacağını” kabul etti ve fiyatı büyük ölçüde etkileyeceğini belirtti. Binance, yüksek seviyeli piyasa yapıcılarına ve çok likit bir borsaya sahiptir.

“Fiyat değişikliğinin çoğu insanların önüne geçmesi olacak, gerçek alımların etkisinin bazılarının düşündüğü kadar olmayacağını kabul ediyorum,” dedi Deutscher, ancak aynı zamanda CZ’nin alım emirlerinin ne kadar büyük etkiye sahip olabileceğini de vurguladı:
Do Kwon’un LFG Bitcoin alımlarının fiyata ne yaptığına bakın. Bununla birlikte, her şeyden önce bir duygu değiştiricisi. Bu haberin o olayın önüne geçme olasılığı var.

Basın zamanında, Bitcoin fiyatı 22.456 dolarda seyrediyordu, son 24 saat içinde yaklaşık %10 artış gösterdi.

Bitcoin fiyatı
Bitcoin fiyatı, 4 saatlik grafik | Kaynak: BTCUSD on TradingView.com
CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler