Önümüzdeki Günlerde Bitcoin’in Fiyat Trendi Değişebilir! Peki Nasıl?

  • Bitcoin birkaç haftadır oldukça hareketsiz kaldı ve 26.000 dolarlık seviyeyi aşamadı. Bu yavaş hareket, ilgi düştüğünde tüm piyasayı etkiledi.
  • CryptoCon, BTC’nin fiyat trendinde değişiklik olasılığını gösteren bir metrik bulunduğuna dikkat çekti. Analize göre, Bitcoin genellikle haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50 seviyesini geçtikten hemen sonra bir boğa piyasasına girer.
  • BTC’nin borsalardaki arzı düşerken, birikim eğilimini yansıtan birkaç haftadır borsa dışındaki arzı arttı. Ancak en son fiyat düzeltmesi sırasında bu trendde bir değişiklik olduğu görülebilir, bu da yatırımcıların BTC sattığını gösteriyordu.

Bitcoin’deki döngü teorilerine göre, fiyat trendi yakında tersine dönebilir ve yükseliş hareketi başlayabilir: Birikim dönemi sonlanıyor!

Bitcoin Fiyatı 26 Bin Dolara Sıkıştı

Bitcoin birkaç haftadır oldukça hareketsiz kaldı ve 26.000 dolarlık seviyeyi aşamadı. Bu yavaş hareket, ilgi düştüğünde tüm piyasayı etkiledi. Ancak verilere göre, önümüzdeki günlerde trendde değişiklik olasılığı bulunuyor.

27.000 dolar seviyesine ulaştıktan sonra kripto kralının fiyatı başka bir fiyat düzeltmesi yaşadı ve tekrar 26.000 doların altına itildi. Yazının yazıldığı sırada verilere göre BTC, 25.740 dolar seviyesinden işlem görüyor ve piyasa değeri 500 milyar doların üzerindey.

Ancak CryptoCon, BTC’nin fiyat trendinde değişiklik olasılığını gösteren bir metrik bulunduğuna dikkat çekti. Analize göre, Bitcoin genellikle haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50 seviyesini geçtikten hemen sonra bir boğa piyasasına girer. Tarihsel olarak, sahte bir geçişten sonra haftalık RSI, iki destek seviyesinden geri döndüğünde boğa piyasalarını takip eder.

Şu an için BTC’nin haftalık RSI’si yaklaşık 43 değerindeydi, bu da ilk destek seviyesine yakın bir değerdir. Bu nedenle, bir geri dönüş yapmayı başarırsa fiyatın yükselme olasılığı yüksektir. BTC’nin Chaikin Para Akışı (CMF) küçük bir artış kaydetti ve geri dönüş olasılığını artırdı. Ancak MACD’si ayı piyasası görünümünde kaldığı için RSI’nin ikinci destek seviyesine doğru itilebileceğini gösterdi.

Bitcoin birikim dönemi sona eriyor

BTC’nin fiyatının volatil hale gelme olasılığı olsa da, diğer veri setleri birikim döneminin yakında sona erdiğini gösteriyor. 28 Kasım döngü teorisine göre, Bitcoin’in birikim dönemi birkaç ay içinde sona eriyor.

Bu ayrıca Bitcoin’in yaklaşan yarılanmasına denk geliyor, bu da BTC’nin yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına neden olabilir. Tarihsel olarak BTC’nin fiyatı, yarılanmadan birkaç ay sonra her zaman yeni zirvelere ulaşmıştır.

Santiment’ın grafiğine göre, yatırımcılar birikim döneminde BTC’nin yavaş hareket eden fiyatından faydalandılar ve varlığı biriktirdiler. BTC’nin fiyatı düştüğünde, borsa dışına çıkışı arttı, bu da yatırımcıların kripto para birimini satın aldığı anlamına geliyordu.

Ayrıca, bu tür olaylar sırasında balina işlemleri de arttı. Bu, büyük oyuncuların da biriktirdiği anlamına geliyordu. Ayrıca, BTC’nin borsalardaki arzı düşerken, birikim eğilimini yansıtan birkaç haftadır borsa dışındaki arzı arttı. Ancak en son fiyat düzeltmesi sırasında bu trendde bir değişiklik olduğu görülebilir, bu da yatırımcıların BTC sattığını gösteriyordu.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version