Netflix Kripto Para Yorumu: Bitcoin, Monero ve Zcash 400 Yıl Sonra Bile Kullanılacak

Netflix Kripto Para Yorumu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Netflix Kripto Para Yorumu – Günümüzde ki kripto para birimleri itibari para birimlerinin yerine geçecek mi? Bundan 400 yıl sonra hala kullanımda olacaklar mı ? Netflix’in yaratıcılarının bu sorulara verdiği cevap: KESİNLİKLE!

Netflix Kripto Para Yorumu:Altered Carbon Kehaneti!

Altered Carbon, dünya dışı madencilik kolonileri, nesli tükenmiş uzaylılar, zorba yapay zekalar, zihin yükleme, dijital ölümsüzlük , yeni teknoloji silahlar, kripto para birimleri ve kozmik ödül avcıları ile onlara karşı kılıç kullanarak savaşan Yakuza üyelerini içeren bir siberpunk televizyon dizisidir.

Altered Carbon’un ikinci sezonu 27 Şubat 2020 Perşembe günü yayınlandı. Dizide ilk sezonda 2384 yılı canlandırılırken, ikinci sezonda olaylar 25. yüzyılın başlarında geçiyor.

Altered Carbon, aşırı ekonomik eşitsizliğin toplum üzerindeki etkilerini işliyor. Bu sebep ile, paraya olan ihtiyaç tüm olayların merkezinde yer alıyor. Bununla birlikte, ikinci sezonun beşinci bölümünde bir sahne, kripto para birimlerinin bu karanlık gelecekte gerçek değişim aracı olduğunu gösteriyor.

Netflix Kripto Para Yorumu

Herhangi bir spoiler vermeden açıklamak gerekirse, büyük bir macera için kahramanımız bir tamirhaneden dişli almaya gittiğinde, mekandaki tüm fiyatların bitcoin, monero, zcash ve litecoin’e odaklı olduğunu görüyoruz.

Ekonominin önümüzde ki 400 yıl içinde nasıl şekilleneceğini öngörmek imkansız olsa da, dizinin yaratıcıları büyük olasılıkla insanlığın yarattığı mevcut itibari para birimlerinin o dönemde gerçerliliğini korumayacağını düşünmekte. Yani, yedek bir cyborg eli, askeri sınıf klon gövdesi veya kurt DNA’sı ile duyularınızı geliştirme yeteneği satın alma planları yapıyorsanız, her ihtimale karşı gizlilik sağlayan kripto para birimlerini tutmanızın daha iyi olacağı görünüyor.

The Simpsons Kripto Para Kehanetleri

Netflix Kripto Para Yorumu
Netflix Kripto Para Yorumu – The Simpsons

İşlediği kehanetleri ile nam salmış TV tarihinin en uzun soluklu dizisi olan ”The Simpsons” , bazı bölümlerinde kripto para teknolojisine yer vermekte.

Bölümde, bir kripto öğreticisi olan Mr. Jim Parsons, merkezi olmayan uzlaşmaya dayalı kripto para birimlerinin nasıl çalıştığının temellerine değindi. Her ayrı işlemin dağıtılmış bir deftere kaydedildiğini açıklayarak Blockchain teknolojisini basit bir şekilde anlattı.

Her şeyin başlangıcı Bitcoin’den bölüm boyunca bahsedilmedi. Ancak Parsons, metne göre Yaratıcı Satoshi’nin kim olduğunu biliyor gibi görünmekte. 

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!