arama

Bitcoin Yorum 3 Mart 2020 BTC TL Fiyat Analizi

Bitcoin Yorum 9 Mart 2020

Bitcoin Yorum 3 Mart 2020 – Geçtiğimiz günlerde 8.500 doların altında fiyatlanan Bitcoin (BTC), 2 Mart Bitcoin Yorum itibari ile daha iyi bir performans gösterdi ve burada direnç bulan BTC, tekrar bu aralığın ortasına doğru geri çekildi.

Bitcoin Yorum 3 Mart 2020 ; BTC USD Fiyat Analizi

Bitcoin Yorum 3 Mart 2020 ‘e göre 2 Mart tarihinde bir yükseliş hareketine başlayan Bitcoin, güncel işlem aralığının üst sınırının bulunduğu 8.975 dolar bölgesine doğru ilerledi. Burada direnç bulan BTC, tekrar bu aralığın ortasına doğru geri çekildi.

  • Bitcoin 8.550 dolar ve 8.975 dolar seviyelerinin oluşturduğu kanalda hareket ediyor.
  • 200 günlük hareketli ortalamayı destek olarak kullanan BTC, bu seviye üstünde tutunuyor.
  • 9.100 dolar ve devamında 9.450 dolar seviyelerinde direnç bulunuyor.
  • 200 saatlik hareketli ortalama kısa vadede direnç oluşturuyor.

Bitcoin Yorum 2020 Teknik Analiz

Bitcoin Yorum 2020 ‘e göre ;Kısa vadede, Bitcoin 8.550 dolar ve 8.975 dolar seviyelerinin arasında dalgalanıyor.

Pazartesi gecesi bu aralığın üst sınırına kadar toplamayı başaran BTC, buradan tekrar geri çekilmeye başladı ve an itibarıyla 8.760 dolar seviyesinde oluşmuş desteğin yakınlarında, bu kanalın ortasında fiyatlanıyor.

Bitcoin fiyatının kanalın alt yarısına inmesi durumunda, alt sınıra doğru gerileme devam edebilir. Yine de bu destek şimdilik tutunmuş görünüyor ve satış baskısı kuvvet kazanmakta zorlanabilir.

Bitcoin Yorum 3 Mart 2020
Bitcoin Yorum 3 Mart 2020 Fiyat Grafik Görseli

BTC Yorum 2020 ;Hareketli Ortalama

BTC Yorum 2020 ‘göre; Bitcoin, 29 Şubat tarihinde 200 günlük hareketli ortalama seviyesinin altına geri çekildikten sonra ilk etapta burayı aşmakta zorlandı. Bu hareketli ortalamanın biraz üstüne çıkan fiyat, geri çekilerek bu seviyenin altında kapandı ve buranın bir direnç görevi yaptığını gösterdi.

Fiyat, 2 Mart tarihinde bu hareketli ortalama üstünde kapandı ve burayı destek olarak kullanmaya başladı.

Bitcoin Yorum 3 Mart 2020 ‘e göre bu oluşum, fiyatların buradan tekrar yükselişe geçebileceğine dair önemli bir sinyal olarak alınabilir. Eğer günlük mum bir kez daha bu seviye üstünde kapanırsa, yükseliş hareketi momentum kazanabilir.

Bitcoin Yorum 3 Mart 2020
Bitcoin Yorum 2020 Teknik Grafik Görseli

Bitcoin Yorum 2020 ; Bir Sonraki BTC Fiyat Tahmini

Kısa vadeli grafiğe bakıldığında, fiyatın bu hareketli ortalama üstünde bir kapama yapabileceği görülebiliyor.

An itibarıyla 50 ve 200 saatlik hareketli ortalama seviyelerinde hareket eden BTC için ilk önemli direnç seviyesi 9.150 dolar seviyesinde oluşmuş durumda. Bu seviyeye Bitcoin’in ulaşma olasılığı bulunuyor olsa da bir sonraki direncin bulunduğu 9.450 doların hedeflenmesi kısa vadede kolay olmayabilir.

Fiyat, işlem kanalının üst sınırının bulunduğu 8.975 dolar seviyesine ulaşabilirse burada vereceği tepki bir sonraki hareketini belirlemek için önemli olacak. RSI göstergesinin bir ayı uyumsuzluğu yapmaya başlamış olmasını da göz ardı etmemek gerekiyor.

Bitcoin Yorum 3 Mart 2020
BTC Yorum 2020 Fiyat Grafiği Görseli

Bitcoin Yorum 3 Mart 2020 ‘e göre sonuç olarak;Bitcoin an itibarıyla kısa vadeli işlem aralığının ortasında fiyatlanıyor. Buranın tutunması halinde fiyat 8.975 dolar bölgesine doğru ilerleyebilir ve burada vereceği tepki bir sonraki fiyat hareketinin yönünü belirlemek için kullanılabilir.

Yatırım Tavsiyesi Değildir!

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Görkem I.
Görkem I. Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.
follow me
Share via
Copy link
Powered by Social Snap