Cuma, Aralık 4, 2020

Morgan Stanley: PayPal’ın kripto para birimi hareketi ne getirecek?

ABD yatırım bankası Morgan Stanley’den araştırmacılar, ödeme devi PayPal’ın kripto para birimi hareketini değerlendirdi. CoinDesk’e göre uzmanlar, kripto para birimi ödeme seçeneklerini 26 milyon işletmeye koymanın şirket için kar sağlamaktan çok kripto para birimi adaptasyonuna fayda sağlayacağını düşünüyor.

Morgan Stanley analistlerine göre, PayPal’ın hareketi öncelikle ilk 500 perakende web sitesinde yüzde 1’de kalan kripto para birimlerinin benimsenmesini artıracak.

Uzmanlara göre, kripto para birimi hareketi netleştikten sonra PayPal’ın kar marjının artıp artmayacağı, çünkü analistlere göre Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ether fonları muhtemelen kazanç açısından çok ciddi bir gelir oluşturmayacak.

Konuyla ilgili olarak Morgan Stanley analistleri raporda şu ifadeleri kullandı:

“PayPal’ın kripto para birimi alım satım faaliyetini Square’in mevcut seviyesine getirdiğini varsayalım. Bu, PayPal’ın 2020 için yaklaşık 21,3 milyar dolarlık gelirine yüzde 0,3 katkıda bulunuyor.”

Analistler, kripto para biriminin benimsenmesinin büyük ölçüde artmasının bile daha fazla işlem hacmi anlamına gelmediğini söylüyor. Ancak araştırmacılar, bu hareketin Square için daha net bir zorluk sağlayacağına ve PayPal’ın müşteri tabanına yeni bir kitle ekleyeceğine inanıyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺41.76
  THYAO.IS₺12.20
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.45
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.72