Perşembe, Aralık 3, 2020

PayPal durmuyor! Satın almak için kripto para şirketleriyle görüşüyor

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, ödeme devi PayPal, kripto para birimi ticaret hizmetini duyurduktan sonra bir kripto para birimi satın almak için görüşmelerde bulunuyor.

Raporda, satın alma için önde gelen kripto para şirketi BitGo’nun görüşüldüğü belirtildi. BitGo ile görüşmelerin sonuçlanmadığı ve PayPal’ın bu satın alma işleminden vazgeçerek başka şirketlerle ilgilenebileceği belirtiliyor.

BitGo, yapılan iddialar karşısında sessiz kaldı ve “Söylentiler ve spekülasyonlar hakkında yorum yapamayız.” dedim.

PayPal’ın kurucu ortağı, yatırımcıları arasındadır.

BitGo, kripto para birimi endüstrisinde uzun yıllardır faaliyet gösteriyor. 2011 yılında kurulan şirket, saklama hizmetleri sunmanın yanı sıra kurumlar için kripto para ödünç verme ve ticaret gibi hizmetler de sunuyor. BitGo’nun yatırımcıları arasında PayPal’ın kurucu ortağı ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs, ünlü yatırımcı Michael Novogratz ve kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Digital Currency Group tarafından kurulan Founders Fund yer alıyor.

PitchBook’a göre BitGo, 170 milyon dolarlık bir değerleme ile 2018’de 58,5 milyon dolar topladı. Anlaşmanın tamamlanması halinde PayPal’ın daha yüksek bir fiyat ödemesi bekleniyor.

Kripto para hareketi hisse fiyatlarını artırdı

PayPal’ın kripto para birimi alanına girişi, Bitcoin’in fiyatının 13.000 doların üzerine çıkmasını sağladı ve PayPal’ın hisse senetleri önemli ölçüde arttı. Şirketin resmi açıklamasından sonra hisseler yüzde 6 artarak 203 dolardan 215 doların üzerine çıktı. Fiyat daha sonra 203 dolara düştü.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺42.24
  THYAO.IS₺12.19
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.69
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.83