Miota (IOTA) Kritik Destekten Döndü: Yükseliş Başlıyor mu?

analiz-10

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz günlerde piyasanın olumsuz gidişatından nasibini IOTA da almış gibi görünüyor. Kripto para birimi, yatırımcılar ve kullanıcılar tarafından kitlesel olarak benimsenmesi nedeniyle değerini önemli ölçüde artırabilir. Haftalık desteğine geri çekilmiş olan IOTA, lider kripto para birimi Bitcoin’in bu seviyelerde veya üzerinde durması halinde tekrar harekete geçebilir. Altcoinin fiyatı, son 7 gün içinde %15,10 düştü. Son 24 saat içinde ise %6,56 yükseldi. IOTA için olası fiyat hareketlerini ve beklentileri yazımız üzerinden birlikte detaylıca inceleyelim.

IOTA İçin Yükselişler Başlıyor mu?

IOTA -23.02

IOTA’nın haftalık destek seviyelerine gelmesi alacağı hacimli tepkinin geri dönüş sinyallerini artıracağı için oldukça önemlidir. Yazının yazıldığı sırada 0,75 bandında seyreden IOTA fiyatı bulunduğu seviyelerde konsolide olabilir. Ardından bu seviyelerden bir tepki vermek istemesi beklenebilir.

Geçtiğimiz gün 0,70 seviyesinden hafif bir yükselme gösteren IOTA için sıradaki direnç noktamız grafikte belirtildiği üzere 0,82 seviyeleri olarak gözükmekte. IOTA’nın bu seviyelerde geri çekilmeler yaşaması oldukça muhtemeldir. Bu seviyelerin üzerindeki günlük kapanışlar IOTA fiyatını 0,90 direnç seviyesine ardından da psikolojik direnç olan 1 dolar direncine yolunu açmış olacaktır.

Olumsuz Senaryolarda Neler Bekliyor?

Öte yandan, piyasanın hali hazırda olumsuz bir havada olduğu şu dönemde işler daha da kötüye gider ise; birincil desteğimiz 0,72 dolar seviyesinde bulunmakta. Bu seviyenin altındaki günlük kapanışlar yükseliş tezini geçersiz kılacak ve daha derin düşüşlere yol açabilecektir. Bu senaryonun gerçekleşmesi halinde sıradaki desteklerimiz öncelikle 0,70 ve daha sonra 0,69 seviyesinde bulunmakta.

Bu seviyenin de altındaki dört saatlik mum kapanışları 0,65 desteğinin kırılmasının ardından fiyatı 0,55 seviyelerine kadar geri çekebilir. Bu nedenle oluşan tepkiye işlem açmak isteyen yatırımcıların 0,65 altındaki seviyelerde stop loss olmak kaydıyla 0,85 seviyelerinden geçen minör alçalan trendine kadar alım denemelerinde bulunabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster