Ana SayfaHaberMart Ayında İzlenmesi Gereken 5 Kripto Para!

Mart Ayında İzlenmesi Gereken 5 Kripto Para!

-

Mart ayına girerken birçok yatırımcı piyasada hangi coinleri takip edeceğini araştırıyor. Bu bağlamda, gelişmeleri inceledik ve bir sıralama olmaksızın Mart ayı boyunca dikkatle takip edilmesi gereken 5 kripto parayı sizler için detaylandırdık.

Mart’ta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto!

Kripto Para

Kripto para piyasasındaki yoğun gündemin yaşandığı Şubat ayını geride bırakırken, Mart ayında kripto para yatırımcıları hangi projelere dikkat etmeli ve takip etmeli sorularına yanıtlar aradık.

Mart ayında dikkatle izlenmesi gereken 5 kripto parayı ve projelerinin ne olduğunu kısaca yazımızda anlattık.

SingularityNET (AGIX)

SingularityNET AGIX Coin

SingularityNET (AGIX), yapay zeka (AI) hizmetleri oluşturmak, paylaşmak ve bunlardan para kazanmak için oluşturulan merkezi olmayan bir platformdur. AI algoritmaları için bir pazar yeri oluşturmayı amaçlayarak, geliştiricilerin algoritmalarını başkalarıyla paylaşmalarına ve çalışmalarından gelir elde etmelerine olanak tanır. Platform, alıcılar ve satıcılar arasında güvenli, şeffaf ve verimli işlemler sağlayan blockchain teknolojisi üzerine kuruludur.

Yapay zeka platformu ChatGPT sayesinde yapay zeka (AI) teknolojisinin yenilenen popülaritesinin dalgasını sürdüren SingularityNET (AGIX), yıl başından bu yana ilerleme kaydetti ve beta testinin başlatılması gibi diğer olumlu faktörlerle daha da genişledi.

Projenin Cardano staking portalının Mart ayında başlatması bekleniyor. Şu anda AGIX coin fiyatı 0,41$’dan işlem görüyor. AGIX son 30 günde %115’ten fazla artış ile yapay zeka kategorisinde öne çıkmayı başardı. 2023 yılındaki %797’lik artışı aynı zamanda onu Mart ayında izlenecek en iyi 5 kripto para biriminden biri yapıyor.

Cardano (ADA)

Cardano ADA coin

Cardano, bir blockchain platformu ve kripto para birimidir. Akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar (dApps) dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için kullanılabilen, merkezi olmayan ve ölçeklenebilir bir platform olacak şekilde tasarlanmıştır. Platform, Proof-of-Work konsensüs algoritmasına dayanmaktadır.

Cardano (ADA), ekibinin ağ geliştirme konusundaki sürekli çabalarıyla öne çıktı ve GitHub’daki haftalık geliştirme aktivitesi açısından tüm kripto projeleri arasında en üst konuma yerleşti ve önceki hafta 541 giriş kaydetti.

Son 1 haftada %11’lik bir kayıp yaşayan ADA coin, 2023 yılında toplamda %44’lük bir kazanç sağladı. ADA coin fiyatı güncel olarak 0,36 dolar seviyesinde işlem görmektedir.

Optimism (OP)

Optimism OP coin

Optimism, Ethereum ağındaki işlemlerin hızını ve verimliliğini artırmak için tasarlanmış katman 2 ölçeklendirme çözümüdür. Ethereum ağının güvenliğini sağlamaya devam ederken, zincir dışı işlem gerçekleştirmeyi mümkün kılan bir teknolojidir. Optimism ayrıca geliştiricilere, dApp’lerini Optimism ağında kolayca dağıtmalarına olanak tanıyan Optimism Gateway adlı bir araç sunar. Bu, geliştiricilerin uygulamalarını tamamen yeniden tasarlamak zorunda kalmadan katman 2 ölçeklemenin avantajlarından yararlanmalarını kolaylaştırır.

Coinbase’in Base ağını oluşturmak için Optimism ile ortaklık kurması büyük ses getirdi. Coinbase’in bu hamlesinde Optimism’in katkısı olması ve ağın Optimism’e dayanması OP tokene olan ilgiyi artırdı.

OP token, son 1 haftada %10, son 1 ayda %35’lük bir yükseliş kaydetti. OP token fiyatı güncel olarak 2,94 dolar seviyesinde işlem görmektedir. Ortaklığı ve gelişmeleri ile Mart ayında izlenilmeyi hakeden bir kripto paradır.

Ankr (ANKR)

Ankr coin

Ankr, geliştiricilerin blockchain düğümlerini veya uygulamalarını dağıtmasını ve çalıştırmasını kolay hale getirmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir bulut bilgi işlem platformudur. Kullanıcıların uygulamalarını, blockchain teknolojisini kullanarak sunucular ve veri merkezleri gibi paylaşılan bir kaynak ağında dağıtmasına ve yönetmesine olanak tanıyan dağıtılmış bir bilgi işlem altyapısı sağlar.

Yakın zamanda teknoloji devleri Microsoft ve Tencent ile daha fazla blok zinciri geliştirmeyi ve benimsemeyi desteklemek amacıyla ortaklıklar kuran Ankr, büyük ilgi gördü. Dev şirketler ile ortaklıklar kurması ve gelişmeye devam etmesi yatırımcıların dikkatini çekiyor.

ANKR coin fiyatı son 1 haftada %26’lık bir yükseliş kaydetti. 2023 yılındaki artışı ise %175. Teknoloji şirketleri ile ortaklıklar kuran Ankr projesi, Mart ayında takip edilmesi gerekenler listesinde yer alıyor.

Alchemy Pay (ACH)

Alchemy Pay ACH Coin

Alchemy Pay (ACH), işletmelerin müşterilerinden kripto para ödemelerini kabul etmelerini sağlayan bir kripto para birimi ödeme ağ geçididir. Alchemy Pay, işletmelerin Bitcoin, Ethereum ve ACH Coin dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerini kabul etmesini sağlayan bir dizi ödeme çözümü sunar. Platform, hızlı işlem işleme ve düşük ücretlerle müşteriler için sorunsuz bir ödeme deneyimi sağlar.

27 Şubat’ta Endonezya’da lisans alan ve birçok ortaklık kuran Asya merkezli Alchemy Pay, dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Şubat ayının başlarında Google Pay ile entegrasyonunu tamamlayan Alchemy Pay, Şubat ayında %270’ten fazla yükseldi.

Asya pazarında kendine önemli bir yer edinen Alchemy Pay, Mart ayında takip edilmesi gereken projelerden biri. ACH coin fiyatı güncel olarak 0,041 dolarda işlem görmektedir.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Celal MUTLU
Celal MUTLU
Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler