Pazar, Ocak 24, 2021

Mainnet ‘in Bu Projelerini Takip Ederek Paranızı Katlayabilirsiniz!

Kripto para piyasası Bitcoin’in hayatımıza girdiği 10 yıllık süre içerisinde ciddi bir gelişme gösterdi ve hala büyümeye devam ediyor. İşte Mainnet ‘in O Projeleri!

Geçtiğimiz yıllarda toplam piyasa değerine göre top 10 kripto para arasında yer alan BitConnect gibi bazı Birimlerin değeri şu an sıfıra inmiş durumdayken; sıfırdan başlayan Tezos gibi bazı projeler de top 10’a girmeyi başardı. Bu da bizlere kripto para piyasasında devamlı bir döngü olduğunu göstermekte.

Mainnet ’e Geçiş Neden Önemli?

Süregelen bu döngü içerisinde paranızı katlamanın yollarından birisi de gerçek kullanım alanına sahip projeleri takip ederek; özellikle mainnet gibi geçiş süreçlerinden önce elinizi çabuk tutmak şeklinde ifade edilebilir. Kendi ana ağına sahip olmayan ancak; yol haritasında kendi ana ağına geçmeyi planlayan projeler bunu başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerinde genellikle minimum %10 ile %20 arasında bir yükseliş yakalamakta.

Mainnet’e geçişin bu kadar önemli olmasının sebebi ise gerçek bir kullanım alanına sahip kripto para projesinin yayınladığı yol haritasında önemli bir adımı gerçekleştirmiş olmasından kaynaklanmakta.

Geçtiğimiz yıllarda mainnet’e geçen ünlü projelerden birisi konumundaki Tezos’a baktığımızda; Eylül ayının başlarında 1,18 dolardan işlem gören XTZ’nin, mainnet’e geçiş sonrası 1,77 dolara kadar çıktığını görmek mümkün. Bu da fiyatın neredeyse yüzde 50 artış yaşadığı anlamına gelmekte.

Mainnet

Popüler başka bir coin olan Matic de tamamladığı mainnet geçiş etkinliği ( α-mainnetsonrasında 23 milyar dolarlık toplam piyasa değerinden; 40 milyar dolarlık toplam piyasa değerine kadar yükselerek bu durumun aslında yatırımcılar için ne kadar kazançlı olabileceğini bir kez daha gösterdi.

Ethereum tabanlı bit token halindeyken mainnet’e geçen Tron da zamanla ciddi bir yükseliş sergilemişti. Ve yukarıdaki teoriyi büyük oranda doğrulamıştı.

2020 Yılında Mainnet’e Geçecek Projeler

Bu bağlamda mainnet’e geçişin hem ilgili kripto para birimi, hem de buna yatırım yapan yatırımcılar açısından oldukça önemli olduğunu söylemek doğru olacaktır.

2020 yılında mainnet’e geçiş yapacak coin’lere ve topladıkları yatırım miktarına baktığımızda; kesinlikle Telegram’ın en çok heyecan yaratanların başında geldiğini söyleyebiliriz. 257 milyon dolar toplayan Filecoin ikinci, 205 milyon dolar toplayan Polkadot üçüncü, 195 milyon dolar toplayan Dfinity ise yatırım miktarı açısından dördüncü sırada yer alıyor.

Yukarıdaki projeler arasında önümüzdeki günlerde dikkatleri üzerine çekeceği düşünülen bir diğer proje ise AVA Labs olarak bilinmekte. Emin Gün Sirer gibi oldukça önemli bir bilim insanını barındıran AVA Labs projesi; özellikle son günlerde trend haline gelen Staking yani pasif gelir özelliği sunacak olması ile adını birçok kez daha duyuracak gibi duruyor.

https://coinotag.com/‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39