Çarşamba, Nisan 14, 2021

Emin Gün Sirer: “Dünyayı değiştirecek olan kripto paralar değil, blockchaindir.”

Avrasya Blockchain Zincirinin önde gelen konuklarından, Cornell Üniversitesi Profesörü ve aynı zamanda AVA LABS’ın CEO’su Sayın Emin Gün Sirer, “Dünyayı değiştirecek olan kripto paralar değil, blockchaindir.” dedi. Trump yaptırım tehdidine de değindi.

Ethereum’un Kurucusu Vitalik Buterin ile AVA Labs’ın Kurucusu Emin Gün Sirer.

Eurasia Blockchain Summit kapsamında konuşmasından sonra bizlere vakit ayıran Sayın Emin Gün Sirer, blockchain ve kripto paralarla alakalı sorularımızı cevapladı. Gündemde ülkemizin finansman servislerinin güvenceye alınmasından, blockchainin kötü kullanımını denetleyecek organlara kadar uzanan bir konu bütünlüğü vardı.

Dünyayı değiştirecek olan kripto paralar değil, blockchain teknolojisidir!

Sayın Sirer, “Dünyayı değiştirecek olan kripto paralar değil, blockchain teknolojisidir.” dedikten sonra “Kripto paralar, bunun yani blockchainin yalnızca kullanım alanlarından birini oluşturur” diye de devam etti.

Blockchain’in 1. Alanı Para ve Finans ise 2.si ID yani Kimlik Doğrulama Olmalıdır.

“Yaşım tutmuyor ama bunu sen bilme. Kimlik bilgisinin tutarlılığını kanıtlarken, KYC bilgisini vermemek gerek.” diyerek genel KYC politikalarını, henüz blockchain ile gizlilik içerisinde adapte olamadıklarından ötürü eleştirdi.

Sözlerine, Blockchain’in ID alanında yaygın kullanımıyla birlikte, kimlik doğrulaması yaparken, doğrudan bu doğrulamayı yapan mesela X Borsasının, doğrudan kullanıcı bilgilerine erişememesi istemini dile getirdi.

Bir Blockchain takipçisi ve Trader olarak ben de, Sayın Sirer’e katılıyorum. Hali hazırda şifrelenmiş ve blockchain ile güvence altına alınmış ID doğrulama sistemleri ile hem kimlik bilgilerimi bir borsayla veya projeyle paylaşabilirim, hem de paylaştığım kişilerin elinde bilgilerim doğrudan olmaz. Onlar sadece benim ben olduğumu teyit etsin isterim, fazlasını değil.

Devrim Çaçal – Coin Otağ Kurucusu

Ekonomik Tehditler için bize bir Güvenli Liman Gerek

Birparçatuhaftik Haber sayfamız üzerinden harekatla alakalı haberlerimizden bildiğiniz üzere Trump, son dönemlerde aldığımız dış politik kararlarından ötürü, Türkiye Cumhuriyetini doğrudan ekonomik açıdan tehdit etti.

Sayın Sirer, konuyla alakalı fikirlerini paylaşırken yeni bir teknoloji geliştirmemiz gerektiğini belirtti.

Sayın Sirer, “Ülke olarak Finansman Servisimizi güvenceye almamız lazım. Blockchain güvenilir bir liman ve bize de güvenilir bir liman lazım. Tabii bunları yaparken blockchainin kötü kullanmaya yönelimini engellemek de gerekiyor. Peki denetleyecek firma var mı? Sayılı. Kendi teknolojimizi geliştirmemiz lazım.” diye de ekledi.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.00
  THYAO.IS₺11.90
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.32
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.23