Kripto Yatırımcısının En Büyük Hatası Panik Satışı!

bitcoin-7-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Amerika merkezli kripto para kullanıcılarına yapılan ankette en sık hata panik satışı yapmak! İşte yatırımcı anketinin sonuçları!

Kripto Para Yatırımcılarının Güvenliği!

Kripto Para Yatırımcılarının Güvenliği
Kripto Para Yatırımcılarının Güvenliği

Anket içerisinde bir çok sorunun cevabı mevcut gözüküyor. Burada kullanılan kripto para saklama yollarından sık yapılan hatalara kadar bir çok araştırma mevcut. Bunlardan biri de kripto para yatırımlarının güvende olup olmadığı. Katılan 1021 Amerikalı yatırımcının yüzde 61’i kripto para şifrelerinin güvenli olduğunu iddia ediyor. Ancak yüzde şifrelerini güvende bulmayanlar da mevcut. Bunun yanı sıra şifrelerini hatırlamak için izledikleri yol soruldu. Bu sorunun karşısında katılımcıların en çok kullandığı en popüler 4 yöntem olduğu öğrenildi. Yüzde 26 ile şifre yöneticileri ilk sırada yer alıyor. Ardından yüzde 18,6 ile el yazısı notlar geliyor. Katılımcıların yüzde 15’i şifre kasaları kullanırken ekran görüntüsünü alanların oranı ise %10,3 olarak kaydedildi. Yanıt verenlerin yüzde 39,7 şifresini daha önce unutmuş. Bunların içerisinden ise yüzde 95,6’sı yatırımlarını geri alabilmeyi başarmış.

Peki En Sık Yapılan Hatalar Neler?

Kripto Para Dolandırıcılığına Dikkat!
Kripto Para Dolandırıcılığına Dikkat!

Kripto para araştırmalarının sonucunda yatırımcıların en sık yaptığı hatalardan biri panik satışı yapmak. Piyasanın biraz bile gerilediğini gören yatırımcının panik satışı yapması çoğu zaman zarar etmesine yol açabiliyor. Bunun önüne geçilmesi için analistler önce ki düşüşlere bakılarak onların nasıl toparlandığını görmemizin iyi olacağını düşünüyorlar.

Bu sayede sert düşüşlerin ardından bile yükselişlerin gelebileceğini görmek insanların panik satışı yapmasının önüne geçebilir. Bunun yanı sıra bir diğer hata dolandırıcılara itimat etmek gibi duruyor. Yüksek kazanç vaatleri ile yatırımlarını kötü niyetli insanlara kaptıranların sayısı da oldukça yüksek. Hataların bir diğeri ise tüm parasını tek bir varlığa yatırmak gibi gözüküyor. Katılımcıların yüzde 38’i panik satışı yapıyor ve yüzde 32’si ise tüm parasını tek bir varlığa yatırıyor. Şifre kaybedilmesi ise %12 buçuk oranında kayıtlara geçti.

Hata Yapanlar Genelde Kimler?

Yeni Yatırımcılar
Yeni Yatırımcılar

Çok yüksek oranda hata yapan yatırımcılar kripto para piyasasına yeni giren yatırımcılar. Genel olarak hızlı bir şekilde zengin olabilme umuduyla piyasaya giriş yapan insanlar özellikle teknik analiz yapmadan hisleri ile hareket ediyorlar. Bu ise beraberinde zararları getiriyor. Bunu genel olarak kripto para piyasasına yeni giren çoğu kişi yapıyor. Zaman içerisinde tecrübelenen insanlarda ise bu hataları yapma oranı gittikçe düşüyor diyebiliriz. Bu sebeple yeni giren yatırımcıların kendilerini geliştirmesi ile bu hataların yapılma oranı da paralel olarak azalma gösterir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster