Diğer
  Ana SayfaHaberKripto Yatırımcısının En Büyük Hatası Panik Satışı!

  Kripto Yatırımcısının En Büyük Hatası Panik Satışı!

  -

  Amerika merkezli kripto para kullanıcılarına yapılan ankette en sık hata panik satışı yapmak! İşte yatırımcı anketinin sonuçları!

  Kripto Para Yatırımcılarının Güvenliği!

  Kripto Para Yatırımcılarının Güvenliği
  Kripto Para Yatırımcılarının Güvenliği

  Anket içerisinde bir çok sorunun cevabı mevcut gözüküyor. Burada kullanılan kripto para saklama yollarından sık yapılan hatalara kadar bir çok araştırma mevcut. Bunlardan biri de kripto para yatırımlarının güvende olup olmadığı. Katılan 1021 Amerikalı yatırımcının yüzde 61’i kripto para şifrelerinin güvenli olduğunu iddia ediyor. Ancak yüzde şifrelerini güvende bulmayanlar da mevcut. Bunun yanı sıra şifrelerini hatırlamak için izledikleri yol soruldu. Bu sorunun karşısında katılımcıların en çok kullandığı en popüler 4 yöntem olduğu öğrenildi. Yüzde 26 ile şifre yöneticileri ilk sırada yer alıyor. Ardından yüzde 18,6 ile el yazısı notlar geliyor. Katılımcıların yüzde 15’i şifre kasaları kullanırken ekran görüntüsünü alanların oranı ise %10,3 olarak kaydedildi. Yanıt verenlerin yüzde 39,7 şifresini daha önce unutmuş. Bunların içerisinden ise yüzde 95,6’sı yatırımlarını geri alabilmeyi başarmış.

  Peki En Sık Yapılan Hatalar Neler?

  Kripto Para Dolandırıcılığına Dikkat!
  Kripto Para Dolandırıcılığına Dikkat!

  Kripto para araştırmalarının sonucunda yatırımcıların en sık yaptığı hatalardan biri panik satışı yapmak. Piyasanın biraz bile gerilediğini gören yatırımcının panik satışı yapması çoğu zaman zarar etmesine yol açabiliyor. Bunun önüne geçilmesi için analistler önce ki düşüşlere bakılarak onların nasıl toparlandığını görmemizin iyi olacağını düşünüyorlar.

  Bu sayede sert düşüşlerin ardından bile yükselişlerin gelebileceğini görmek insanların panik satışı yapmasının önüne geçebilir. Bunun yanı sıra bir diğer hata dolandırıcılara itimat etmek gibi duruyor. Yüksek kazanç vaatleri ile yatırımlarını kötü niyetli insanlara kaptıranların sayısı da oldukça yüksek. Hataların bir diğeri ise tüm parasını tek bir varlığa yatırmak gibi gözüküyor. Katılımcıların yüzde 38’i panik satışı yapıyor ve yüzde 32’si ise tüm parasını tek bir varlığa yatırıyor. Şifre kaybedilmesi ise %12 buçuk oranında kayıtlara geçti.

  Hata Yapanlar Genelde Kimler?

  Yeni Yatırımcılar
  Yeni Yatırımcılar

  Çok yüksek oranda hata yapan yatırımcılar kripto para piyasasına yeni giren yatırımcılar. Genel olarak hızlı bir şekilde zengin olabilme umuduyla piyasaya giriş yapan insanlar özellikle teknik analiz yapmadan hisleri ile hareket ediyorlar. Bu ise beraberinde zararları getiriyor. Bunu genel olarak kripto para piyasasına yeni giren çoğu kişi yapıyor. Zaman içerisinde tecrübelenen insanlarda ise bu hataları yapma oranı gittikçe düşüyor diyebiliriz. Bu sebeple yeni giren yatırımcıların kendilerini geliştirmesi ile bu hataların yapılma oranı da paralel olarak azalma gösterir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler