Ana SayfaHaberABD Senatöründen Kripto Para Sektörü Hakkında Önemli Açıklamalar!

ABD Senatöründen Kripto Para Sektörü Hakkında Önemli Açıklamalar!

-

Kripto borsası FTX’in çöküşü, 11 Kasım’da iflas açıklaması yapmadan önce birçok kripto topluluğunda tartışma yarattı. Bu durum devletin önemli kurumlarını da harekete geçirdi.

Elizabeth Warren, kripto para ekosistemine çarpıcı açıklamalarıyla sürekli gündem olan bir politikacı olarak biliniyor. FTX borsasının çöküş haberinden sonra Warren’dan da açıklamalar gecikmedi.

Warren, FTX borsasında yaşanan olayların, sektördeki yasaları uygulamak için düzenleyicilere bir “uyandırma çağrısı” olduğunun altını çizdi.

Twitter’da bazı kripto para yatırımcıları Warren’ın daha öncelerdeki attığı kripto paralardaki regülasyon twetlerini tekrar gündeme getirdi. Birçok kripto para yatırımcısı Senatör ile aynı fikirde. Pek çok kişi, düzenleyicilerin sektörü anlamadığını ve bu tür yorumlarla korku uyandırdığını söyleyerek ona karşılık verdi.

wbtc
Photo by Kanchanara

Warren’ın Açıklamalarına Kripto Para Öncülerinden Cevap Gecikmedi!

Bir kullanıcı, kripto ve merkezi olmayan borsa teknolojisinden çok farklı olan merkezi borsalar söz konusu olduğunda düzenlemeye yer olduğunu söyleyerek ortak bir noktada buluşulmasını tavsiye etti.

Kripto paralar için merkezi borsalar, kripto teknolojisinden çok uzakta. Farkı bilin ve yalnızca merkezi borsaları düzenleyin. Risk tam olarak, kripto ve merkezi olmayan borsalar/finans değil, merkezi borsalardır. Kripto başarısız olmadı. SBF başarısız oldu. SEC başarısız oldu.

— Steve Westhoff (@SteveWestoff) 22 Kasım 2022

Ertesi gün, Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, özellikle yazıya atıfta bulunmadan konu hakkında tweet attı ve ilerlemenin olduğu yerde her zaman başarısızlık olduğunu söyledi.

Bazıları (ben dahil) bunun “sektörü birkaç yıl geriye götüreceğini” söylüyor. Ama düşününce bu tarz olayların doğal olduğunu düşünüyorum. Sektörün İlerleme sürecinde başarısızlıklar olacaktır. 70 yıllık sektörlere rağmen Kripto Ekosistemi olarak güçlü ilerlediğimizi düşünüyorum.

— CZ Binance (@cz_binance) 23 Kasım 2022

CZ’nin tweet’ine yanıt olarak, topluluktaki birçok kişi bu tarz olayların kripto para ekosisteminin gelişmelerini eksiye düşürdüğünü ve sektörün gelişmekte zorlandığını ifade etti.

ABD’deki düzenleyiciler, FTX skandalının ardından aktif olarak endişelerini dile getiriyorlar. 21 Kasım’da ABD senatörleri, Fidelity’ye Kripto para ekosistemini FTX olaylarını dikkate alarak gelişmeleri takip etmesi. için bilgilendirici rapor gönderdi.

16 Kasım’da Warren, Senatör Richard Durbin ile birlikte FTX’in eski ve şimdiki CEO’ları Sam Bankman-Fried ve John Jay Ray III’e gönderdikleri bir mektubu duyurdu. Mektupta, duruma ilişkin 13 belge, liste ve cevap talebi vardı.

Warren, geçen yıl boyunca kripto endüstrisinin önemli bir eleştirmeni oldu. Daha önce DeFi’yi “tehlikeli” olarak nitelendirdi ve ABD’deki kripto madenciliğinin zararlarını okuyucularına sürekli anlattı.

Kripto para ve Politikacılar FTX borsasının çöküşünden sonra tekrar karşı karşıya geldi. Birçok kişi merkezi borsaların regüle edilmesini istemeye başladı. Bu konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Sizce kripto para ekosistemi regüle edilmeli mi?

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler