Salı, Ocak 26, 2021

Kripto Para Mum Grafik

Kripto para sektörüyle ilgilenen ve özellikle altcoin borsalarında vakit geçiren herkesin bilmesi gereken “grafikler ve istatistikler” nasıl yorumlanır, bunun üzerinde duracağız.Kripto Para Analizi Nasıl Yapılır? Grafikler Nasıl yorumlanır? Kripto Para Mum grafik nedir?…

Kripto para sektörüyle ilgilenen ve özellikle alt coin borsalarında vakit geçiren herkesin karşılaştığı mum grafikleri, Coin yorumları için oldukça etkilidir. Aşağıda bu grafiklere basit bir örnek görüyorsunuz. 

Kripto Para Mum Grafik
Kripto Para Mum Grafik

Kripto Para Mum Grafik Nedir ?

Mum çubuğu Grafikleri Japonlar tarafından geliştirilmiş önemli bir teknik analiz yöntemidir. Ufak bir teknik bilgi eklemek gerekir ise Mum çubuğunun tarihçesine, Japanyonada bir tüccar 18.yüzyılda pirinç fiyatlarını analiz etmek için mum çubukları grafiğini geliştirmiş ve bu metodu kullanarak muazzam bir servet elde etmiştir.

Özetle kripto para borsalarında gördüğümüz Mum çubuğu grafiği eskiye dayanan ve önemli bir analiz etme metot aracıdır. Ayrıca Mum çubuklarının grafikler arasında çeşitleri’de mevcuttur. Bu başlıkta buna girmeyerek olabildiğince konuyu kısa tutmaya çalışacağım ama önemli yerleri de atlamamak gerekiyor.

Bu Mum Grafik leri Okuma ve Anlama aslında bir Eğitim tarzı olarak neden tercih ediliyor diğer grafiklere nazaran bunların üzerinde duralım. Herşeyden önce bir grafiğe baktığımız zaman, orada bir çok veri var! Biz bu verilerden anlamlı bir bilgiye ulaşmak istiyor; diğer bilgi kirliliğinden uzaklaşmaya çalışıyoruz.Ayrıca fiyatlara baktığımız zaman bunu net bir şekilde görmek istiyoruz.İşte bu yüzden Mum grafik lerini tercih ediyoruz.

Bitcoin Kripto Para Mum grafik ve Poloniex verileri 

Bitcoin Mum grafiğinden ve Poloniex verileri ile sizlere adım adım anlamanız açısından örnekler vererek anlatacağım.Buradaki mantığı çözmeniz, size %100 bu tarz yazıları okutarak uzman olmanızı sağlamak değil sadece bilgilendirmek ve bilinçlendirmektir.

Aşağıdaki görsel üzerinde kısa bir inceleme yapalım, neresi nedir ne değildir ?

mum grafik

Görselde görülenler ;

 1. Güncel Bitcoin BTC Kuru (fiyatı)
 2. Son 24 Saatlik zaman süresi içerisinde, En Düşük – En Yüksek BTC Kuru (fiyatı)
 3. Yeşil ile görünen mum grafiklerin her biri Açılış fiyatından yukarıya yükselmesine işaret eder.
 4. Kırmızı ile görünen mum grafiklerin her biri Açılış fiyatından aşağıya düşmesine işaret eder.
 5. En altdaki yer alan seçenekler ise, Mum Grafiğini nasıl izlemek istiyorsunuz detaylı işaretleme, Örnek; son 6 Saatlik işlem hareketlerinin 15 dakikalık süre farkıyla göstermek gibi

Detaylı Bakınız:

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.60
  THYAO.IS₺12.55
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.14