arama

2020 Kripto Para İle Vergi Ödemeleri !

bitcoin yasal mı

Kripto Para ile Vergi Ödemeleri – 2020 içerisinde, yeni vergi ödemeleri konusunda; Bitcoin (BTC) seçeneğini sunmak son zamanlarda yargı bölgelerinin sıklıkla tercih ettikleri bir seçenek olmaya başladı.

vergi ödemeleri 2020
2020 Kripto Para İle Vergi Ödemeleri

Ortaya çıkan son haberlere göre İsviçre Zermatt Belediyesi, artık vergi mükelleflerinin resmi olarak Bitcoin‘de (BTC) ödeme yapmasına izin verilen İsviçre’deki ikinci yer oldu. 2020 Yeni vergi ödemeleri seçeneğinin vergi mükelleflerine sunulabilmesi için, Zermatt yetkilileri İsviçre’nin başlıca kripto finansal hizmetler şirketi Bitcoin Suisse ile ortaklık kurdu.

Kripto Para ile Vergi Ödemeleri 2020

Bitcoin Suisse’in açıklamasında şu sözler geçti. “Zermatt, Bitcoin’i 28 Ocak 2020’de yerel vergiler ve işlemler için bir ödeme aracı olarak kabul etmeye başladı”. Bitcoin Suisse ile ortaklık kurarak Zermatt yetkilileri artık vergi mükelleflerinin Bitcoin’i, Bitcoin Suisse aracılığıyla İsviçre Frangı‘na dönüştürebiliyor. Bu da geleneksel para birimlerindeki vergi miktarının belediyenin banka hesabına aktarılmasına imkan tanıyor.

Bunun yanında yapılan açıklamalara göre özellikle yerel vergi mükellefleri vergilerini, Bitcoin ile Zermatt belediye binasına kurulan bir satış noktası aracı ile ödeyebilecekler. Ayrıca bir çevrimiçi ödeme portalı üzerinden de ödeyebilecekler. Ancak, Bitcoin ile online vergi ödemek için vergi mükelleflerinin bir kripto ödeme çözümü için doğrudan Zermatt Vergi Dairesi‘ne başvurması gerekecek.

İlginizi Çekebilir:

Yenilikçi ve Öncü

Öte yandan Zermatt belediye başkanı Romy Biner-Hauser, yeni vergi ödeme seçeneğinin Bitcoin tabanlı vergi ödemelerine yönelik artan talebi karşılamayı amaçladığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

Yenilikçi ve öncü bir ruh. Zermatt’ın ticari markalarından biri. Bu yüzden vatandaşlara ihtiyaç duydukları çözümleri sunma konusunda destek vermekten mutluluk duyuyoruz.

Bitcoin Suisse şöyle bir açıklama da yaptı. “İsviçre’nin Zug şehrinin 2016 yılında Bitcoin ödemelerini kabul eden ilk şehir.” diye ifade etti.

Öte yandan yapılan açıklamalarda ise İsviçre, Bitcoin destekli vergi ödemeleri açısından kripto-finansal hizmetler endüstrisini genişletmeye devam etti.Ayrıca bazı küresel yetkililerin son zamanlarda böyle bir seçeneği Bitcoin’in yüksek volatilitesi nedeniyle çok riskli gördüğü de belirtildi.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir; ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Görkem I.
Görkem I. Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.
follow me

Share via
Copy link
Powered by Social Snap