Pazar, Ocak 24, 2021

Kanada Bitcoin ATM ‘si soygunu!

Dünya genelindeki Bitcoin ATM ’lerinin sayısı artarken aynı oranda Bitcoin ATM’si soyguncularıda artmaya devam ediyor. Böylesi bir hırsızlık olayı kısa süre önce Kanada’da yaşandı. Kanada Bitcoin ATM ‘si soygunu!

Kanada Bitcoin ATM’si soyguncuları ATM’den 3 bin dolar çalarak olay yerini terk ettiler. İlginç olan durum ise hırsızların ATM’de kalan 37 bin dolara dokunmamış olmaları.

Kanada’da iki hırsız Vernon’daki bir Bitcoin ATM ’sini soymak için dükkanın içine zorla girdiler. Dükkanın alarmı kısa süre içerisinde devreye girdi ve polisler 15 dakika içerisinde olay yerine intikal etti. Ancak hırsızlar bu süre içerisinde ATM’yi çoktan soymuş ve olay yerini terk etmiş oldular.

Dükkan sahibinin olayın ardından yaptığı açıklamalara göre hırsızların kimliği belli olmasa da kullandıkları arabanın plakası ve modeli biliniyor:

Güvenlik kameramızda hırsızların kullandıkları Nissan Sentra model araba görülebiliyor. Polisler, aracın plakasını da ortaya çıkardı.

Hırsızlar Bitcoin ATM ‘si soygunu toplamında 3 bin dolar çalmayı başardılar. Olayın ilginç ve anlaşılamayan tarafı ise 37 bin doları almadı veya alamadılar.

Soyguna uğrayan dükkan sahibi olayın ardından artık dükkan içindeki Bitcoin ATM’si ni kaldıracağını dile getirdi.

Dünyadaki Bitcoin ATM ‘si sayısı 6 Bini Aştı Kanada Bitcoin ATM ‘si soygunu!

Kurulu etkin hâlde hizmet veren Bitcoin ATM sayısı dünya çapında artmaya devam ediyor. Coinatmradar ’ ın verilerine göre günümüzde hizmet veren cihazlarının sayısı 6 bini aştı. Türkiye’deki aygıt sayısının da dünyadaki Bitcoin Atm sayısı ile beraber arttığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz Haziran ayından bu yana, dünya genelinde takribî 1000 adet Bitcoin ATM aygıtı daha kuruldu. Bazılarınca, kısaca BTM olarak da belirlenen bu aygıtların yüzde 35’i ise satış işlemlerinin yanında alım işlemleri de yapabiliyor.

Türkiye’nin ilk Bitcoin ATM’ si ise 2018 yılının Aralık ayında, yerli kripto para borsası Koineks tarafından kuruldu. Konuyla ilgili görüşünü paylaşan Koineks CEO’su Faruk Fatih Özer, cihaz sayısında yaşanan artışın başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerine karşı duyulan büyük ilginin ve bu alandaki büyüme eğiliminin uluslararası çapta olduğunu kanıtladığını belirtti ve şunları söyledi:

Kanada Bitcoin

“Bundan yaklaşık bir yıl önce Türkiye’nin ilk Bitcoin ATM’sini hizmete açtığımızda, pek çok kişinin buna şüpheyle yaklaştığını hâlâ hatırlıyorum. Kaldı ki bu tepkileri, cihazı İstanbul’un en merkezi yerlerinden birine yerleştirmemize rağmen almıştık. Ne mutlu ki zaman bizi haklı çıkardı. Türkiye’de kripto para yatırımcılığına hergün artan ilgi, bu cihazı ne kadar doğru bir içgörüyle getirdiğimizi ispatladı. Açtığımız yoldan geçen diğer kripto para borsaları da kendi cihazlarını hizmete aldı.”

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39