İspanyol Yetkililer Huobi ve Bybit Kripto Borsalarını Uyardılar!

kripto-ispanya-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

İspanya Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu, yatırım hizmetlerine kayıtlı olmadığı için 12 kripto para kuruluşunu uyardı.

Dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler kripto işletmeleri üzerindeki baskıyı arttırmaya devam ediyor. İspanya Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu (CNMV), kayıt dışı hizmetler için kripto ve finansal piyasa ile ilgili birçok işletme hakkında uyarıda bulunan en son komisyondur.

Yatırım Hizmeti Sağlamak İçin Yetkisizler!

Resmi belgeye göre, CNMV pazartesi günü 12 kuruluşu komisyonun ilgili siciline kayıtlı olmadığı için uyardı. Huobi ve Bybit gibi büyük kripto ticaret platformlarının da içinde bulunduğu kuruluşlar, İspanya içinde yatırım hizmetleri sağlamak için yetkisizdir.

CNMV’nin danışmanlık sayfasında sadece kayıtlı şirketlerin menkul kıymetlerle ilgili hizmet sunma yetkisine sahip olduğu belirtilmektedir. Ancak Menkul kıymetler izleme örgütü bir kuruluşun ülkede faaliyette olmasını doğrudan yasaklama yetkisine sahip değildir. Fakat CNMV mahkemelere başvurabilir. İspanya’daki Crypto Company Guide’ın kasım ayında yayınladığı bir rapor, yaklaşık 120 kripto şirketinin halihazırda İspanya’da kayıtlı olduğunu ve faaliyette olduğunu ortaya koydu.

Ancak İspanya geçen yıl kripto firmaları için oldukça dostane bir ortam oluşturdu. Ekonomik İşler ve Dijital Dönüşüm Komitesi finansal teknolojiler için bir sandbox oluşturmak için bir yasayı onayladı.

Ek olarak Sevilla Üniversitesi Öğretim Üyesi Ismael Santiago, yöneticilerin yeni katma değerli işlerin yaratılması, teknolojik gelişme ve ekonomik rekabet gücünün yaratılmasından yana olacağını söyledi.

Kripto Para Birimine Yönelik Öneri!

Daha yakın zamanda, İspanya Sosyalist İşçi Partisi, Avrupa Merkez Bankası‘nın dijital avroyla yaptığı deneylere yanıt olarak ulusal bir dijital para birimi başlatmaya yönelik bir öneri sundu.

Dijital Euro

Öneride, parasal genişlemenin gerekli olması halinde ulusal bir dijital para biriminin daha yüksek likidite sağlayacağı belirtiliyor. Ek olarak likiditeyi doğrudan cari hesaplara enjekte ederek ve böylece hemen ve aracısız olarak aktararak daha doğrudan bir mekanizmaya olanak sağlar.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster