Diğer
  Ana SayfaHaberİran'da Yasal Madencilik - 3000 Yeni Kuruluşa İzin Verildi!

  İran’da Yasal Madencilik – 3000 Yeni Kuruluşa İzin Verildi!

  -

  İran’da yasal madencilik adına son yaşanan gelişmeler, kripto camiası için büyük etkiler uyandırıyor. Madenciliği yasallaştıran İran’ın, bu konuda büyük atılımlar yapmak istediği görülüyor. Şu ana kadar 30 madencilik merkezine lisans verildi. İran’ın Semnan Eyaleti lisans alma sıralamasında birinciliği elinde tutuyor. Verilere göre bu eyalette 6 adet madencilik çiftliği lisansı verildi. Başkent Tahran’da ise, bir lisans alındığı bildiriliyor.

  Yasal bir madencilik işletmesi için lisans zorunluluğu olan İran’da, 12 ay gibi bir sürede lisans alınarak, yasal madencilik tesisi kurulabiliyor. Ayrıca bu yetkileri alan kişilerin, madencilikte kullanılan yüksek enerji için daha fazla ödeme yapacakları biliniyor.

  Madenciliğin Yasallaştırıldığı İran’da Nasıl Sonuçlar Bekleniyor?

  Son zamanlarda yaşanan gelişmeler ile beraber, çoğu ülkenin madenciliğe pek sıcak bakmadığı görülüyor. Hatta Çin madencileri adeta, “tası tarağı toplamak” deyimi ile açıklanabilecek şekilde ülkeyi terk etmişlerdi. Bunun sonucunun ne olacağı bilinmiyor ancak, İran için tahminler var. Bunlardan bir tanesi: İran, yıllık madencilik gelirlerini 1 milyar dolar seviyelerine çıkarabilir.

  İran Cumhurbaşkanı Hassan Rouhani, elektrik şebekesine fazla yük binememesi için Eylül ayına kadar madenciliği yasakladı. Sonrasında ise, lisans verilmeye başlandı. Öyle görünüyor ki; İran, sistemin çalışabilirliğine ve sorunların çözümlerine odaklanmış durumda. Ayrıca elektrik şebekelerine binecek olan yükün, büyük bir sorun olabileceği düşünülüyor.

  İran yasal madencilik

  Uzun zamandan beri süren illegal madencilik İran’ı büyük bir şekilde vurmuş gibi görünüyor. Son 12 ay içerisinde toplam 188.000 madencilik ekipmanları ele geçirilmiş durumda. Bu ekipmanlar ile yapılan madencilik sonucunda, İran elektrik şebekesinde 4.2 milyar $ kayıp olduğu bildiriliyor.

  İran’ın Madencilik Hamlesi Yeni Bir Akımı Beraberinde Getirebilir Mi?

  Son zamanlarda çoğu ülkenin başı Bitcoin madenciliği ile dertte. Madencilerin yüksek enerji kullanımı ile beraber, elektrik şebekeleri büyük zararlar almakta. Özellikle illegal olarak sürdürülen bu operasyonlar, yeni bir akımı beraberinde getirebilir.

  Çoğu Orta Asya ülkesi içerisinde illegal madencilik yapılmakta. Bunun sonucunda şebekelerde yüksek enerji sorunları yaşanıyor. Bu sorundan kurtulmak isteyen ülkeler, çözümü madenciliği yasaklamakta buluyor. Ancak büyük bir akımın karşısında durmaya çalışan ülkeler, bunu pek başaramıyor gibi görünüyor. Bu ülkelerin çözümü, “devlet kontrolünde madencilik” ile bulabilecekleri düşünülüyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler