Pazar, Ocak 24, 2021

İran ABD Bitcoin Üçlüsünün Kazananı Bitcoin!

İran ABD Bitcoin

Bitcoin fiyatı 2019’un Kasım ayından bu yana en yüksek seviyesine hızla yükselirken, Yeni yılda ilk kez Bitcoin Fiyatı 8 bin 500 doların (yaklaşık 50 bin TL) üzerine çıktı. İran ABD Bitcoin Fiyatı olumlu etkiledi.

Son artış, Bitcoin’in güvenli bir sığınak olup olmadığına ilişkin tartışmayı yeniden alevlendirirken, bazı piyasa analistleri kripto para biriminin, yatırımcıların ekonomik ve siyasi kargaşa dönemlerinde yöneldiği bir dijital altın türü olduğunu ileri sürüyor. İran ABD Bitcoin ilişkisi Bitcoin Fiyatı açısından olumlu ilerliyor.

Bitcoin’in son zamanlardaki yükselişi, ABD ile İran arasındaki gerilimin yükselmesinin yanı sıra ABD ile Çin arasında devam eden ticaret savaşındaki gelişmelerle aynı zamana rastlıyor. Bu da bazılarının jeopolitik olaylarla kripto paranın değeri arasında bir ilişki bulunduğunu öne sürmelerine neden oluyor. Ve evet İran ABD Bitcoin arasında ki ilişkiyi görmemek mümkün değil.

The Independent’a konuşan çevrimiçi ticaret platformu eToro’nun Birleşik Krallık (BK) yöneticisi Iqbal Gandham; “Potansiyel güvenli liman olarak Bitcoin’e yatırım, ABD’nin bu ayın başlarında İranlı general Kasım Süleymani’yi öldürmesinin ardından yükseldi. eToro’da açılmış Bitcoin pozisyonlarında önceki üç ayın ortalamasına göre dünya genelinde yüzde 46’lık artış oldu. Bu da Bitcoin’in ve genel olarak kripto para birimlerinin artan şekilde bazı yatırımcılar tarafından jeopolitik krizler zamanında tedbir olarak görüldüğünü gösteriyor” dedi.

İran ABD Bitcoin Ve Kripto Paralar

Bitcoin’in son dönemlerde ki istikrarsızlığı; piyasa hareketlerinin spesifik olaylara ve sebeplere bağlanmasını zorlaştırıyor.

Ancak bu istikrarsızlık ana akım uygulamaların eksikliğiyle birleştiğinde, Bitcoin’in sürekli dijital altın olarak adlandırılması anlamına geliyor çünkü para biriminden ziyade daha yaygın şekilde tasarruf aracı olarak kullanılıyor.

Goldman Sachs’ın eski çalışanı, yatırımcı Brooke Stoddard; “Bitcoin dijital altın. Bitcoin ve altın sınırsız, merkezsiz ve doğrulanabilir. Her ikisinin de değeri var, değerlerini biriktiriyorlar. Fakat Bitcoin’i havale etmek ve paylaştırmak daha kolay ve taklit etmek daha zor” açıklamasında bulundu.

Bu nedenle, her ne kadar araştırmalar ikisinin birbiriyle bağlantılı olmadığını ileri sürse de, Bitcoin fiyatı genellikle altınla karşılaştırılır.

Goodman, saldırının ardından Twitter’daki paylaşımında “Bitcoin, füzeler vurmadan önce zaten güçlü bir yükseliş eğilimindeydi. Altın yükseldi ve hisse senetleri başlangıçta düştü fakat yatırımcılar kısa süre sonra rahatladı, dolayısıyla hisse senetleri toparlandı ve altın geriledi. Bitcoin’in fiyatı yüksek kaldı çünkü artış İran’la ilgili değildi” ifadelerini kullandı.

İran ABD Savaşı ve Bitcoin’e yönelim

İran, bu sabah Irak’taki ABD üslerine saldırarak Kasım Süleymani suikastına misilleme yaptı. İran’ın saldırısı yeni bir kargaşaya neden olurken, son jeopolitik gerginlikler altın ve petrol gibi güvenli limanların yükselmesine neden oldu. Son 24 saatte %4.80’lik bir artış gösteren Bitcoin fiyatı, İran ABD Savaşı Ardından 9000 Doları Hedefliyor!

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39