Salı, Ocak 26, 2021

Huawei ile Çin merkez bankası ortaklık kurdu!

Huawei WeChat hesabından paylaşılan gönderi ile Çin Merkez Bankası Dijital Para Araştırma Enstitüsü ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Ortaklık ile ilgili olarak The Block‘tan aktarılan bilgilere göre, Çin merkez bankasının fintech alanında huawei ile birlikte çalışmalar sürdürüleceği duyuruldu ancak huawei’den ne tür bir destek alınacak henüz bilinmiyor.

Söz konusu açıklamalardan sonra Çin hem ilk niteliğinde bir kripto para yasası çıkarttı hem de diğer alanlarda gelişmelere hız verdi. Bugün ortaya çıkan bir habere göre ise Çin’in yaklaşık dört yıldır dijital parasını geliştirmekten sorumlu olan Dijital Para Birimi Araştırma Enstitüsü teknoloji devi Huawei ile ortaklık imzaladı.

Bazı yorumculara göre bu ortaklığın amacı Huawei’nin Çin Merkez Bankası’na dijital para konusunda yardımcı olacağını, bazıları ise bu ortaklığın büyük ölçüde Blockchain ile ilgili olacağını düşünüyorlar.

Çin Merkez Bankası Dijital Para Araştırma Enstitüsü

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Geçtiğimiz günlerde Blockchain ile ilgili olarak:

Blockchain’i temel teknolojilerin inovasyon kazanımında önemli bir dönüm noktası olarak görmeliyiz. Ana hatları belirlemeli, yatırımları artırmalı, ve bazı anahtar teknolojilere odaklanırken blockchain ve sektörel inovasyonun geliştirilmesini de hızlandırmalıyız.

Huawei CEO’su Ren Zhengfei de konu hakkında yaptığı açıklamalarında Çin’in bu planını desteklediğini belirtti. Facebook’un Libra projesinden örnek veren Zhengfei konu hakkında:

Çin de bu gibi para birimlerini üretmeye hazır durumda. Niye Libra’yı bekleyelim ki? Devlet elbette bir İnternet şirketinden çok daha güçlüdür.

https://coinotag.com/cinden-flas-gelisme-xi-jinpingden-blockchain-icin-yesil-isik/
 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.50
  THYAO.IS₺12.64
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.84
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.26