Hollanda Futbol Takımından BTC Hamlesi

az-alkmaar-1132x670

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

AZ Alkmaar isimli futbol takımı Bitcoin ve kripto para dünyası için önemli bir gelişmeye imza attı! Kulüp yetkilileri Bitcoin’i kabul eden ilk futbol takımı olmaya hazırlandıkları açıklamalarında bulundu.

Maaşları BTC İle Ödeyecekler!

Bitcoin İle Ödemeye Yapacak Azz Alkmaar Stadı
Bitcoin İle Ödemeye Yapacak Azz Alkmaar Stadı

Az Alkmaar yetkilileri, Hollanda’da oyuncu maaşlarını Bitcoin ile ödeyen ilk profesyonel takım olmak istediklerini söyledi. Hollanda Erdevisie liginde 2020-2021 sezonunu 3. sırada tamamlayan Az Alkmaar, Bitcoin Meester’i 2024 ortasına kadar özel ve resmi kripto para birimi ortağı olarak duyurdu. Duyuruya göre, Hollanda kulübü Bitcoin’i bilançosunda tutmak istediğini söyleyerek sponsorluk anlaşmasını Bitcoin üzerine inşa etti. Daha önce bazı NBA takımları ve farklı spor kulüpleri de Bitcoin ile oyuncularına maaş vermişti. Türkiye’de ise 2021 yılının ilk çeyreğinde Beşiktaş sponsorluk ücretini Bitcoin ile almıştı. Spor dünyasında da Bitcoin ve diğer kripto paraların yaygınlaşma hızı günden güne artıyor.

Bitcoin’i Çekici Buluyor!

Azz Alkmaar Ticari Direktörü
Azz Alkmaar Ticari Direktörü

AZ Alkmaar ticari direktörü Michael Koster Bitcoin ve kripto paraların çekiciliği yadsınamaz. Bu nedenle kulübün Bitcoin’i benimseme kararı aldığını söyledi. Kripto para piyasası son yıllarda katlanarak artan kullanıcılarla birlikte patlama yaşıyor ifadelerini kullandı. Koster, futbol takımları gibi kripto para piyasasının içinde olmayan kurum ve kuruluşların yerleşik piyasa katılımcılarına ihtiyaç duyduğunu söyledi. Aracı kurumların dikkatle seçilmesi gerektiğini ekledi. Az Alkmaar gerçekten de Hollanda Merkez Bankası tarafından lisans verilen birkaç kripto para işletmecisinden biri.

Hollanda Bitcoin’e Yasaklama mı Getiriyor?

Hollanda Bitcoin'i Yasaklayacak Mı?
Hollanda Bitcoin’i Yasaklayacak Mı?

Bitcoin ve kripto paralar için yaşanan bu olumlu haberlerin hemen ardından Hollanda hükumeti yetkililerinden biri yakın zamanda tam bir Bitcoin yasağı çağrısında bulundu. Doğruluğu tam olarak bilinmeyen ve net veriler bulunmayan bu konuda Hollandalı kripto para yatırımcıları tedirginlik yaşamaya başladı. Az Alkmaar ticari direktörü ise bu şekilde düşünüyor ve kripto paralarda gelecek gördüğünü belirtiyor.

Kripto şirketleri de bu şekilde büyümeye çalışıyor ve spor takımları ile ortaklıklarını hızlandırıyor. Geçtiğimiz günler de ise Crypto.com Formula 1 ile bir ortaklığa varmıştı. Bu sebeple yatırımcıların bir kısmı da böylesine hızlı kabul görmeye başlayan bir teknolojinin engellenemeyeceğini iddia ediyor. Yetkililerden net bir açıklama gelmese de yatırımcılar tedirginliklerini koruyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster