HBAR İçin Kısa ve Orta Vadede Hedef Bölgeler Nereler?

analiz-13

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

HBAR, geçtiğimiz kasım ayının ortalarında gördüğü 0.47 dolar tepesinden sıra gelen aylardaki düşüşün etkisiyle 0.18 bölgesine kadar çekilmiş ve bu bölgeleri dip edinmişti. Fakat son dönemde piyasadaki genel yükseliş eğiliminden payını alan HBAR, kendisine yeni bir yükselen trend çizmişti. Bunun da üzerinde yine son günlerde gelen verilerle bu trendin de bozuluma uğradığını görüyoruz. Peki kısa ve orta vadede bu teknik oluşum bizlere ne anlatıyor? Olası destek ve direnç bölgeleri nereler? İnceleyelim

HBAR Kısa Vadede Satışlar Nereye Kadar Sürebilir?

HBAR-02-14-1

Saatlik grafiğe baktığımızda Ocak ayının sonlarından itibaren fiyatın, bir yükselen trend kanalı içerisinde hareket ettiğini görüyoruz. Şubat ayının başlarındaki olumlu piyasa verileriyle mevcut kanalı 0.25 dolar seviyesinden yukarı yönlü kıran HBAR, bu bölgelerde kalıcılık gösteremeyip tekrar kanal içerisine dönmüştü. Son günlerde ise mevcut kanaldaki hareketlerin bu kez aşağı yönlü son bulduğunu görüyoruz. Şu an beyaz yükselen trend altında ve 0.22 dolar bölgesinin hemen üzerinde fiyatlanan HBAR, kısa vadede kendisine yön arayışı içerisinde. Yükseliş hareketlerinde öncelikle beyaz trend çizgisinin yukarı yönlü kırılımı, ardından 0.24 dolar direnç bölgesindeki performansı takip edilebilir. Akabinde ise fiyatın yeniden kanal içerisine girip giremeyeceği izlenebilir. Bu senaryoda yeşil ile belirtilen hatlar ve her bir yükselen trend referans bölgeleri direnç olarak baz alınabilir.

Aksi yönde ise şuanda üzerinde bulunduğu 0.22 dolar bölgesi altına olası sarkmalarda bir sonraki destek seviyeleri 0.208, 0.199 ve 0.186 dolar bölgelerinin aşağı yönlü kırılıp kırılmayacağı takip edilebilir. Sağlıklı alım satım stratejisi oluşturma açısından fiyatın herhangi bir yön için teyit kazanmasını izlemek risk yönetimi bazında her zaman daha başarılı sonuçlar vereceğini hatırlatmakta fayda var.

Hedera Orta Vadede Düşen Trendi Kırabilecek mi?

HBAR-02-14-2

Günlük grafiğe baktığımızda ise kasım aylarından itibaren süre gelen bir alçalan takoz formasyonu göze çarpmakta. Bu formasyondan yola çıkarak fiyatın şu anda düşüş eğilimde olmasından da destekle orta vadede satışların 0.16 dolar bölgesine kadar sürebileceğini söyleyebiliriz. Bu bölge aynı zamanda sarı hatlarla belirtilmiş trend çizgilerinin de kesişiminde bulunduğundan orta vadede bu fiyat altında kalıcı hareketler görmek oldukça düşük bir ihtimal olarak değerlendirilebilir. Bu senaryonun takibi için fiyatın şu an üzerinde bulunulan 0.22 dolar desteğinin kırılması ve 0.185 dolar destek bölgelerinin altına sarkması izlenebilir.

Yukarı yönlü hareketlerde ise alçalan beyaz trend çizgisinin kırılımı yükseliş için referans alınabilir. Akabinde orta vadede sırasıyla  0.27, 0.33, 0.378 ve bir önceki tepe bölgesi 0.47 dolar direnç seviyeleri takip edilebilir. Bununla birlikte alım satım stratejisi oluşturulurken genel piyasa verilerini ve haber akışını da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster