Güncelleme Yapmak İstedi, 16 Milyon Dolarlık Bitcoin’i Çalındı!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin (BTC) kullanıcılarını hedefleyen eski bir dolandırıcılık yöntemi yeniden ortaya çıktı. 2017’den beri cüzdanına giriş yapmayan bir kullanıcı dijital cüzdanını güncellemek istedi ve 1.400 BTC’lik yatırımını çaldı.

30 Ağustos’ta kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao tarafından retweetlendi. Mesaj, 16 milyon dolar değerinde Bitcoin’i çalan bir Electrum cüzdan kullanıcısının sözlerini içeriyordu.

CZ, toplam 1.400 BTC tasarrufunu kaybeden kullanıcıyı gerekçe göstererek, takipçilerini Electrum dijital cüzdanının güncellenmesi konusunda uyardı.

“Güncelledim, param çalındı”

Hırsızlık olayını Electrum dijital cüzdanının GitHub sayfasına mesaj göndererek ihbar eden “1400BitcoinStolen” isimli kullanıcı, güncellemeyi yaparken tüm parasına el konulduğunu belirtti.

Kaynak: Github

Mesajında ​​”1400BitcoinStolen” adlı bir kullanıcı şunları söyledi:

“Cüzdanımda 2017’den beri erişemediğim 1.400 BTC vardı. Electrum cüzdanının eski sürümünü yükledim. […]Yaklaşık 1 BTC transfer etmeye çalıştım ama devam edemedim. Para transfer etmeden önce güncellemem gerektiğini belirten bir pencere açılır. Güncelleme, tüm bakiyemin dolandırıcıların adresine aktarılmasına neden oldu. “

Sahte işlem kayıtlarını paylaşan kullanıcı, alıcının cüzdan adresini de (bc1qcygs9…) duyurdu.

1.400 BTC’nin çalındığı işlem kaydı. Kaynak: Blockchain.com

Konuyla ilgili başka bir gönderi mesajında CZ, işleme konu olan cüzdan adresini kara listeye aldıklarını ancak bunun gerçekçi bir çözüm olmadığını belirtti.

[rb_related title=”Beğenebileceğiniz İçerikler” total=”2″]

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster